-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Україні створили телеграм-канали, де погрожують школярам

-Реклама-spot_img
spot_img

Під час моніторингу соцмереж та інтернет-простору були виявлені телеграм-канали, де погрожують школярам.

Зловмисники публікують фото дітей з коментарями, що принижують честь та гідність, та закликають до фізичного й психологічного тиску. Ба більше, адміністратор одного з таких телеграм-каналів пропонує видалення ганебних повідомлень за винагороду.

Наразі існування таких телеграм-каналів зафіксовано у Дніпрі та Київській області. Проте можливе існування подібних в інших регіонах України, повідомили на сайті Омбудсмена, передає Правда.іф.

Конвенцією про права дитини, Конституцією та Законом України «Про охорону дитинства» чітко встановлено, що жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь та гідність, усім дітям гарантується недоторканість та захист від усіх форм насильства.

- РЕКЛАМА-

З метою захисту прав дітей Уповноважений Верховної Ради України звернувся до Міністерства освіти і науки України з проханням провести інформаційно-роз’яснювальні кампанії для школярів та інших учасників освітнього процесу щодо протидії булінгу та попередження будь-яких проявів насильства.

Також Уповноважений звернувся до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області та Головного управління Національної поліції в Київській області вжити заходів задля усунення загроз життю та здоров’ю дітей та їхній публічній безпеці.

Водночас Уповноважений закликає й батьків ставитися свідомо до загроз, що чатують на дітей в інтернет-просторі. Адже розвиток технологій породжує з-поміж іншого й таке явище, як кібербулінг (цькування, залякування та приниження з використанням цифрових технологій). Кібербулінг відбувається в соціальних мережах, месенджерах, на різноманітних ігрових та мобільних платформах. Подвійна його небезпека полягає у тому, що заклики фізичної розправи та образи, які дитина отримує в інтернеті, можуть направду втілитися.

І діти повинні знати, як діяти у випадках, коли вони стали жертвою або свідком кібербулінгу:

  • звернутися за допомогою до дорослих, яким довіряють;
  • кібербулінг лишає цифровий слід – варто зберегти докази (скріншоти переписок, публікацій, фото).

Оскільки кібербулінг є формою насильства, батьки чи інші дорослі повинні повідомити правоохоронні органи.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні