В Україні зареєстрували ще одну вакцину проти COVID-19
6440572 18.01.2021 Вакцина "Спутник V" ("Гам-КОВИД-Вак") в пункте вакцинации от коронавируса в ГУМе в Москве. Алексей Куденко / РИА Новости
Диван на коліщатках в темній вітальні

В Україні зареєстрували ще одну вакцину проти COVID-19

Автор: Ірина Ігнатюк
05/07/2021 14:05
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“Janssen – це векторна вакцина розроблена, фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, в який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2”, – пояснюють у міністерстві.

Препарат повинен зберігатися при температурі від +2 до +8 С, пише УП.Життя.

Для повної імунізації достатньо однієї дози. 

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада тощо.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США:

  • у клінічних дослідженнях вакцини побічні ефекти були стандартними, в основному незначними. Йдеться про біль, почервоніння і припухлість в місці уколу, а також про втому, головний біль, біль у м’язах, жар, нудоту;
  • у деяких людей спостерігалися побічні ефекти, які впливали на їх здатність виконувати повсякденну діяльність;
  • побічні ефекти частіше зустрічалися у людей у ​​віці 18-59 років в порівнянні з людьми у віці 60 років і старше;
  • існує правдоподібний причинно-наслідковий зв’язок між вакциною Janssen і рідкісним і серйозним небажаним явищем – рідкісним тромбозом, який також спостерігають після вакцинації препаратом AstraZeneca.
  • частота тромбозів – близько 7 на 1 мільйон вакцинованих жінок у віці від 18 до 49 років. У жінок від 50 років і старше та чоловіків різного віку це небажане явище зустрічається ще рідше.

Клінічні дослідження показали, що вакцина Janssen ефективна на 66,3% проти COVID-19 у людей, які отримали вакцину і не були інфіковані раніше.

Найбільший захист у вакцинованих з’явився через 2 тижні після вакцинації.

Також вакцина чудово захищає від госпіталізації і смерті людей, які захворіли на коронавірус. Ніхто, хто заразився COVID-19, принаймні через 4 тижні після вакцинації Janssen не був госпіталізований.

Нагадаємо, в Україні наразі використовують вакцини від AstraZeneca, Sinovac, Pfizer.

Нагадаємо протягом минулої доби на Прикарпатті зафіксовано 4 нових випадки коронавірусної хвороби.