Кабмін прийняв постанову №793 про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану”.
За повідомленням Міністерства внутрішніх справ зміни, запроваджені цією постановою, передбачають лише інший підхід у виплаті додаткової винагороди, а не її скасування, пише Прямий.
“Так, запроваджено норму виплати до 30 тисяч гривень пропорційно часу служби у розрахунку на місяць, а також залежно від місця несення служби та району ведення бойових дій. Саме це дозволить застосувати справедливий підхід до оплати праці та усунути зрівнялівку, здійснювати виплати особовому складу залежно від складності виконуваних завдань”, – уточнили у МВС.
Там навели інформацію щодо виплат цих додаткових винагород у кількох ситуаціях. Зокрема, в областях, не віднесених до районів ведення бойових дій, розмір виплати додаткової винагороди становитиме до 10 тисяч гривень. А в областях, визначених районами ведення бойових дій, розмір виплати додаткової винагороди збільшать до 30 тисяч гривень.
При цьому, при виплаті збільшеної додаткової винагороди до 100 тисяч гривень застосовуватиметься коефіцієнт залежно від безпосередньої участі у бойових діях, виконання бойових розпоряджень, місця несення служби, виконання інших завдань та заходів з національної безпеки та оборони.
У відомстві також показали дані щодо застосування таких змін на прикладі розмірів виплат для окремих категорій працівників Національної поліції. Зокрема, в інспектора-вибухотехніка в районі, де бойові дії не ведуться, дохід на місяць буде 23 300 грн, з яких 15 000 гривень – це грошове забезпечення, 8 300 гривень – це додаткова винагорода.
Водночас дохід на місяць інспектора-вибухотехніка, який працює у районі ведення бойових дій становитиме 101 600 гривню з яких 15 000 гривень – це грошове забезпечення, 86 600 гривень – це додаткова винагорода.
Поліцейський патрульної поліції, який працює у районі, де бойові дії не ведуться, матиме дохід на місяць 21 800 гривень. З них 14 800 гривень – це грошове забезпечення, 7 000 гривень – це додаткова винагорода.
Інший патрульний поліцейський, який працює у районі ведення бойових дій, матиме дохід на місяць 50 100 гривень, з яких 14 800 гривень – це грошове забезпечення, 35 300 гривень – додаткова винагорода.
За інформацією МВС, наразі ці зміни не застосовуються до військовослужбовців ЗСУ.
“Такий підхід щодо пропорційної виплати додаткової винагороди буде застосовуватись для Національної гвардії України та Державної прикордонної служби, Національної поліції, а також осіб цивільного та начальницького складу цивільного захисту ДСНС”, – уточнюється у повідомленні.