Понад 1 400 першокурсників прийняли посвяту у студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. На подвір’ї закладу відбулися концерт та презентація талісману студентського парламенту. Ректор посвячував першокурсників нафтою.
Новий навчальний рік в університеті нафти й газу розпочали із посвяти у студенти першокурсників. Серед них — Уляна Боднар. Дівчина розповідає, що вступила на спеціальність “Технології захисту навколишнього середовища”.
“Я обрала цю спеціальність, бо розумію, що з кожним роком вона буде усе більше і більше набирати популярності. Починає ставати поширеною тема екології, захисту середовища серед людей”, — каже Уляна Боднар.
Першокурсник Андрій Сачавський каже, що з одногрупниками уже познайомився. Хлопець вступив на спеціальність “Підприємство торгівлі та біржева діяльність”. За його словами, у цьому університеті навчалися його дідусь і батько, тож з вибором закладу вищої освіти хлопець не вагався.
“Я очікую, як мінімум, чудових емоцій і, мабуть, основне для мене – отримати освіту”, — сказав Андрій Сачавський.
Під час концерту, який організували для першокурсників, студентський парламент презентував свій талісман – грифон.
Талісман університету — грифон
“Це — хороша традиція у західних країнах. Ми також хотіли би запозичити частинку цього досвіду. Ми довго обирали, який це буде талісман, і зупинилися на грифоні. Це — міфічна істота, яка дуже популярна у фентезі. Це — напівлев, напіворел, тобто сама по собі істота символізує панування над двома стихіями – повітрям і надрами. Якраз наш університет спеціалізується на надрах, тому ми обрали саме такий талісман”, — розповів в.о. голови студпарламенту університету Олександр Аршулік.
Першокурсників ректор Євстахій Крижанівський посвятив нафтою через рукостискання. За його словами, цього року набрали на навчання студентів і за чотирма новими освітніми програмами.
“Сьогодні все змінюється, бо просто використання вуглеводів, як джерела енергії, – це вже в минулому. Сьогодні є глобальна програма декарбонізації – зменшення викидів, і ми працюємо над цим. Ми створили декілька центрів в університеті, виконуємо кілька міжнародних проєктів і будемо мати підписану дуже цікаву угоду з Київським політехнічним університетом”, — говорить Євстахій Крижанівський.
Також керівник додав, що студенти ІФНТУНГ навчатимуться офлайн, однак, якщо в області зростатиме кількість хворих на COVID-19, у закладі готові перейти на дистанційну форму освіти.