В західній частині України терміново шукають помешкання для переселенців, бо з 1 вересня у школах розпочнеться навчання
Диван на коліщатках в темній вітальні

В західній частині України терміново шукають помешкання для переселенців, бо з 1 вересня у школах розпочнеться навчання

Автор: Ігор Василик
02/07/2022 16:38
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У західних областях України шукають нові прихистки для переселенців. Адже школи треба звільнити до початку навчального року.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Так, лише у Львові у закладах освіти проживає 2,5 тис. людей, яких треба переселити. У місті вже є три модульні містечка. Крім того, зводять нові комплекси і ремонтують гуртожитки, які стояли пусткою.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Так, в одній зі львівських шкіл мешкають понад 70 переселенців. У спортзалах і класах – матраци, одяг – на лазанках, простирадла сушать на лавках. Такий побут там ось уже чотири місяці. Через шкільні класи пройшли майже 800 людей.

“В нас проживають в основному жінки з дітьми. В нас є 32 дитини, вони з Харкова, Мелітополя, Бахмута, Маріуполя”, – розповіла директорка школи Оксана Верхівська.

Для переселенців у школі безкоштовне триразове харчування. Разом з кухарами їжу готують вчителі.

“Згідно з санітарними нормами, ми мусимо дотримуватися санітарної гігієни, вчителі мають медичні книжки”, – сказала директорка школи.

“Довелося освоювати другу професію. Бо вдома ми готуємо на одну-дві особи”, – зауважила заступниця директорки школи Марія Семчишин.

Та вже за місяць школи мають звільнити – готуються, що від осені школярі навчатимуться очно.

“Всі, як біля розбитого корита, ніхто не знає, як буде далі”, – сказала переселенка з Херсонської області Галина Калачова, яка має 8-річного сина.

“В перший день увечері в нас в селі розбомбило будинок, чоловіка ­– на шматочки, жінці ногу відірвало. Постраждала ціла вулиця. Ми тоді в погріб бігли, в мене дитина полисіла, кругами волосся випало“, – поділилася спогадами Калачова.

У мерії заспокоюють, що ніхто на вулиці не залишиться. Нині у навчальних закладах Львова лише 2,5 тисячі переселенців, тоді як навесні їх було 20 тис. Людей готуються селити до гуртожитків та модульних містечок. Три з них уже збудовані, ще два зводять.

“Облаштовуємо ще кілька містечок подібного типу по місту. Одне із них в середині липня будемо відкривати для жінок, які очікують діток. Постійна динаміка переселення людей, хто був тут довше, звільняє. З’являються місця, ми одразу заселяємо“, – розповів директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Євген Бойко.

Облаштовують нові прихистки і на Буковині. Так, у колишньому гуртожитку заводу, який понад 20 років стоявпусткою, зараз роблять капітальний ремонт.

“Ми повністю тут поміняли вікна, двері, каналізація, водопровід, повністю всю електрику зробили”,– повідомив підрядник Володимир Карвацький.

Перший поверх майже завершили. Але на ремонт усіх трьох потрібно 6 млн грн. Половину дали американські та німецькі інвестори. Ще частину грошей шукають.

“Адже ні в якому разі ці кошти не передбачалися бюджетом, тому що були більш нагальні проблеми, і ми, коли приймали бюджет, не думали, що доведеться переорієнтовуватися”, – розповіла Мамаївська сільська очільницяНаталія Катрюк.

У цьому гуртожитку зможуть оселитися 80 людей. Умови будуть комфортніші, аніж у школі, адже облаштовують окремі кімнати з санвузлами. Крім того, посадовці шукають гроші, щоб відремонтувати в області ще близько сотні приміщень. Впевнені, що встигнуть до осені, і діти вчасно повернуться за парти.