Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла під варту колишню голову наглядової ради ВіЕйБі банку Наталію Василюк, яка є сестрою олігарха та власника ВіЕйБі банку Олега Бахматюка.
Її підозрюють у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України, передає Правда ІФ з посиланням на Версії
Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.
«28 листопада 2022 року АП ВАКС завершила розгляд апеляційної скарги сторони обвинувачення на ухвалу слідчого судді ВАКС від 15 квітня 2020 року про відмову в обранні запобіжного заходу колишній посадовій особі «ВіЕйБі Банку», яка підозрюється у можливому заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). За результатами розгляду колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу прокурора в повному обсязі. Апеляційна палата постановила нову ухвалу, якою підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – інформує суд.
У самому повідомленні не вказується прізвище підозрюваної, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про Василюк.
Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.
При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Водночас, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.
За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним.
Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі Банк не повернув.
Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.