Диван на коліщатках в темній вітальні

Вареники, повидло і суп зі сливи: На Тлумаччині пройде гастрофестиваль

Автор: Орися Корчун
20/07/2018 23:08
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
25 серпня в селі Надорожна, Тлумацького району вперше пройде унікальний гастрономічний фестиваль “Свято сливи”.
news-image: Вареники, повидло і суп зі сливи: На Тлумаччині пройде гастрофестиваль

Село Надорожна здавна славилося своїми сливовими садами. Тож, щоб популяризувати садівництво, зелений туризм, старовинні покутські страви і залучити туристів, вирішили провести унікальний гастрономічний фестиваль “Свято сливи”.

Як розповів у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо директор Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича Михайло Ковтун, організатори хочуть через такі свята презентувати туристам Покуття.

“Ми хочемо донести до всіх учасників фестивалю альтернативи розвитку садівництва через плодові дерева. Щоб люди доглядали за деревами, здавали продукцію для переробки і отримували за це кошти, а не виїздили за кордон на заробітки. Друге – це популяризація покутської кухні”, – пояснює директор.

За словами Михайла Ковтуна, село Надорожна колись називали “Сливоград”, а місцевих жителів “слив’єнники”, адже тут було дуже багато сливових садів. За часів Польщі чорнослив звідси навіть возили до королівського двору Польщі.

“Ми вирішили зробити кулінарне змагання між 11 вулицями села Надорожна. Кожна газдиня готує на свто різні вареники, пиріжки, сливові джеми, повидла зі сливи. Хочеться, щоб саме місцеві жителі долучилися до цього, адже свято робиться ними і для них. Свято розпочнеться закладанням молодого сливового саду в центрі Надорожної біля музею. У великому казані варитимуть сливове вареня, а кожна вулиця представить свої страви. Газдині самі визначаються хто, що буде готувати. Перелік страв дуже великий і є навіть сливові супи”, – анонсував Ковтун.

Фестиваль триватиме один день – 25 серпня. Організатори хочуть показати жителям, що свято можна організувати своїми силами не використовуючи бюджетних коштів, головне щоб було бажання. До організації свята, за словами Михайла Ковтуна долучаться і найменші мешканці свята, які будуть поширювати інформацію про нього в соцмережах і запрошувати гостей.

“В подальшому кожен мешканець навчиться розвивати і реалізовувати свої ідеї. Якщо нам вдасться провести цього року таке свято, то наступного будемо пропонувати, щоб воно стало обласного значення. Аби свою кулінарну продукцію представляли господині і з інших районів області. Таким чином пропонуємо нові цікаві фестивалі, щоб люди мали куди поїхати на території Дністровського парку”, – розповів директор парку.