-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Варили борщ і танцювали опільську польку. У “Давньому Галичі” стартував проєкт “Майстер-класна осінь”

-Реклама-spot_img
spot_img

У заповіднику “Давній Галич” на Івано-Франківщині 20 жовтня провели майстер-клас з опільської польки та вчили варити борщ. Це — перший захід у межах проєкту “Майстер-класна осінь”. Окрім нього, у заповіднику планують провести ще три події, які презентуватимуть інші етнорегіони Франківщини: Покуття, Гуцульщину та Бойківщину.

Про це у коментарі Суспільному розповів гендиректор заповідника “Давній Галич” Володимир Олійник.

“Музей етнографії національного заповідника “Давній Галич” розміщений в лісистій місцевості. Восени тут дуже красиво, помаранчеве листя і затишна атмосфера. Тож ми вирішили привабити людей до музею і провести майстер-класи. Сьогодні відбувся майстер-клас з опільської польки. Оскільки в нашому музеї представлене Опілля, тому обрали танець цієї етногрупи”, — розповів Володимир Олійник.

Давній Галич, Опілля, майстер-клас

Також відвідувачів навчали приготування борщу. Страву за опільським рецептом варили працівники заповідника “Давній Галич”. Доєднатися до процесу й скуштувати борщ могли усі охочі.

Загалом зварили 30 літрів борщу, розповіла заступниця генерального директора національного заповідника “Давній Галич” Ірина Чернега. Вона ділилася рецептом борщу її родини.

"Давній Галич", борщ, Опілля

“Ми на кісточці відварювали бульйон, потім додавали картоплю, я додаю ще грибів. Тоді все виварюється. Далі додаємо моркву, капусту, можна дати квасолю. Підсмажую томатний соус без оцту чи чогось гострого, бо соус довершує загальну картину борщу. І, звичайно, лавровий листочок, а тоді відварений бурячок. І, як казала моя мама, він має тільки ледь-ледь закипіти і зразу вимикаємо. Наприкінці додаємо петрушки чи селери, щоб ще більше “підсмачити” опільський борщ. Страву подаємо з чорним хлібом і кусочком сала”, — розповіла Ірина Чернега.

- РЕКЛАМА-
Опілля, етно, фольк

Зі слів Володимира Олійника, 27 жовтня у заповіднику “Давній Галич”, що у Крилосі, відбудеться майстер-клас із бойківського танцю та приготування вареників. 3 листопада готуватимуть “Карпатську юшку” та вчитимуть танцювати гуцулку. Завершать проєкт 10 листопада покутським танцем гордіянка та приготуванням бограча.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні