-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Важливі зміни для водіїв в ПДР з 1 жовтня

-Реклама-spot_img
spot_img

З настанням осені, а потім зими та весни погодні умови значно погіршуються. У зв’язку з цим МВС зробило важливе попередження для всіх водіїв, які виїжджають на дорогу. Так, у період з 1 жовтня до 1 травня у всіх механічних ТЗ, котрі проїжджатимуть за межами населених пунктів, мають бути ввімкненими в обов’язковому порядку денні ходові вогні. У разі, якщо такі не продумані в конструкції, необхідно буде ввімкнути фари ближнього світла. Ця вказівка регламентована пунктом 9.8 ПДР.

Нагадуємо, що при недостатній чи поганій видимості, в темний час доби, тунелях незалежно від пори року й ступеня освітленості на дорозі, у транспорті повинні бути увімкнені:

  • а) фари ближнього або дальнього світла (залежно від ситуації) – для механічного типу ТЗ;
  • б) ліхтарі або фари вмикаються якщо пересуваєтеся на велосипедах, скутерах, мопедах, а також санях чи возах, котрі приводяться в рух тваринами (гужовими);
  • в) габаритні ліхтарі – їх використовують на буксирувальному транспорті або причепах.

Протитуманні фари та вогні – коли дозволено вмикати?

Будьте уважні!  Згідно з 1 пунктом 19 розділу ПДР не вважається порушенням, якщо в разі поганої або обмеженої видимості на дорозі були ввімкнені «протитуманки» замість фар ближнього світла.

- РЕКЛАМА-

При цьому у правилах дорожнього руху нічого не прописано про зобов’язання водія в такому разі вмикати протитуманні фари. Виходячи з положення, їх дозволено використовувати як самостійно, так і разом з фарами ближнього світла. Виняток стосується доріг без освітлення у темний час, тоді потрібно вмикати виключно фари ближнього або дальнього світла.

Також звертаємо увагу, що протитуманні ліхтарі, котрі розташовані позаду дозволяється вмикати виключно в умовах поганої видимості в будь-який час доби.

Який штраф?

Загалом, якщо не вмикати ходові вогні в осінньо-весняний період (1 жовтня-1 травня), порушення потрапляє під 125 ст. КпАП про інші порушення водіями ПДР, не передбачені іншими статтями кодексу. Покарання за це – попередження.

Однак це трохи суперечливий момент, часто співробітники поліції вдаються до хитрощів та трактують висвітлення за іншою статтею КпАП – 122. Згідно з нею водій, який здійснив маневр, почав рух або змінив напрямок без увімкнених сигналів, зазнає штрафних санкцій у сумі 425 грн.

У будь-якому разі, хоч це порушення не передбачає вагомого покарання і можна «відбутися» простим попередженням, цього правила потрібно обов’язково дотримуватися. Так ви не наразите на ризик усіх учасників руху і насамперед себе. Тим паче, увімкнення ходових вогнів не потребує зусиль, а от ігнорування веде до наслідків.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні