США закликають притягнути до відповідальності замовників убивства активістки Катерини Гандзюк, яка померла у лікарні 4 листопада.
Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, повідомляє американське посольство у Twitter.
“Від імені уряду США й американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині й друзям Катерини Гандзюк. Ми вкотре закликаємо українську владу притягнути злочинців до відповідальності, включно з замовниками”, – підкреслила посол.
Про смерть Катерини Гандзюк стало відомо вдень 4 листопада: інформацію розповсюдили у FB-спільноті “Хто замовив Катю Гандзюк?”, яку створили й вели друзі Катерини.
Керівник поліції Києва Андрій Крищенко підтвердив інформацію про смерть Гандзюк. У поліції також повідомили, що на місце “виїхала слідчо-оперативна група ГУ поліції Києва, проводяться огляд тіла та першочергові слідчі дії”. У поліції зазначили, що розслідування у справі Гандзюк проводить Служба безпеки України, а правоохоронці “надають необхідну допомогу в рамках повного розкриття злочину”.
Розслідування у справі нападу на Гандзюк проводить Служба безпеки України: огляд місця події у лікарні, де перебувала Катерина Гандзюк, огляд тіла та перщочергові слідчі дії проводилися слідчими СБУ.
Речник НПУ Ярослав Тракало повідомив, що кримінальне провадження, за яким розслідується напад на Гандзюк, перекваліфіковано на “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб” і буде розслідуватися за пп. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ.
Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що з метою встановлення замовника вбивства Гандзюк підозрюваного в організації її вбивства було переведено до ізолятора СБУ у Києві.
Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня, внаслідок нападу жінка отримала опіки 40% шкіри та сильне пошкодження очей.
Станом на 21 вересня повідомлялося, що Гандзюк перенесла 11 операцій. Вона перебувала в реанімації в одній з лікарень Києва.
Правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу справи змінювали кілька разів: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин, 115 стаття – умисного вбивства). Слідчий у справі Гандзюк погодився розглядати цей інцидент як спробу замовного вбивства.
3 серпня генпрокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.
6 серпня Херсонський міський суд ухвалив узяти під варту підозрюваного Миколу Новікова.
20 серпня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що загалом поліцією затримано 5 осіб, які “підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство” Гандзюк.
Також 20 серпня у Херсоні суд арештував на 2 місяці без права внесення застави підозрюваного в нападі на Гандзюк Віктора Горбунова (слідство каже, що він купив кислоту).
Нагадаємо, що Безкарність вбиває. Ким була і за що боролась Катя Гандзюк
Вбивство Гандзюк: США закликали покарати винних
НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ
Comments are closed.
За критику Roshen спочатку облили кислотою, а потім вбили вже в лікарні
Так відомо хто винний. Замовник Петро Порошенко президент України що дав прямий наказ вбити Катерину. Виконавці 5 чоловік, з котрих 1 працівник СБУ куратор і організатор справи, 2 працівники поліції і 2 атівця з нацгвардії один, а другий з нацбату. Співробітника СБУ вже відпустили, бо йому придумали алібі. Кіна грають. Причому дуже сумнівно що вона померла від тромбу. Бо тромбозу в неї не було. А охороняли її ті ж самі кати кадебісти. От і робіть висновки