-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Веганство та догляд за обличчям: що брати до уваги

-Реклама-spot_img
spot_img

Для багатьох веганство — це не лише тип харчування, а спосіб життя, свідоме ставлення до світу навколо та власного здоров’я. Тому поради щодо догляду не обмежуються турботою про стан та зовнішній вигляд шкіри. Сучасний косметичний ринок пропонує безліч засобів Cruelty-free й без вмісту компонентів тваринного походження. 

Щоб полегшити пошуки, скористайтеся фільтрами в онлайн-магазинах. На сайті EVA на бічній панелі ліворуч можна обрати позначку Vegan, та не вивчати інформацію на кожній упаковці. А деякі бренди, як-от The Ordinary чи Beauty Derm, цілком відмовилися від «насильства над тваринами», тож їхні засоби не потребують додаткового дослідження перед застосуванням.

Стан шкіри на веганстві

Друге питання, що хвилює веганів, вплив «дієти» на здоров’я шкіри. З одного боку, відмова від продуктів тваринного походження, а зокрема від молока, сиру, йогуртів, допомагає вирішити проблему висипів або надмірної жирності. З іншого, — у разі сухої шкіри може спричинити ще більшу стягнутість та лущення. До того ж існує такий термін як «веганське обличчя». Косметологи помітили, що іноді веганство призводить до появи ознак старіння: тьмяного кольору, дрібних зморщок, втрати пружності й тонусу. 

- РЕКЛАМА-

Причина — у дефіциті колагену та еластину, які синтезуються з амінокислот. І проблема не в тому, що людина не може отримати все необхідне з рослинного харчування, просто рідко хто ставиться до підбору раціону достатньо серйозно. Нестача цинку спричиняє появу лущення, а в інших випадках — прищів та вугрів, оскільки цинк бере участь у регулюванні роботи сальних залоз. Втрату щільності шкіри можна пояснити дефіцитом заліза. А блідий колір обличчя та пігментні плями — проблемою з вітаміном B12.

Як підтримати здоров’я шкіри?

Пропонуємо діяти водночас ззовні та зсередини. Якщо ви обрали веганство як тип харчування, ви не можете просто їсти, що смакує, та розраховувати на гарне самопочуття. Так буде лише перші 5–6 років (коли пощастить). Відмовляючись від певних продуктів, варто одразу розмірковувати, чим їх замінити. Не маєте часу? Зверніться до дієтолога та нутриціолога. Дуже важливо перевіряти рівень вітамінів та мікроелементів 1–2 рази на рік та відновлювати нестачу, якщо вона виникає. Раціон має бути збалансований, намагайтеся не повторювати прийом їжі. Нехай щодня протягом тижня у вас буде зовсім нова страва. Це допоможе уникнути критичного дефіциту вітамінів та мінералів. Надавайте перевагу корисним продуктам, оскільки фаст-фуд, різноманітні солодощі також існують веганські, але їхня поживна цінність незначна. 

Ви маєте докладати зусиль, щоб підтримувати стан шкіри за допомогою косметики. Знаходьте вільну годину для нанесення маски, чергуйте продукти з різними компонентами. Залучайте не лише базові продукти для догляду (гель для вмивання, тонік, крем), а й додаткові (сироватка, флюїд, рідкі вітаміни, есенція). Добирайте креми з цинком, колагеном, еластином, щоб запобігти втраті пружності, засоби з церамідами для підтримання захисного бар’єра. Якщо в організмі недостатньо цих компонентів, першими постраждають шкіра, волосся, нігті.

Кажуть, що веганство — це дорого й складно. Так і є. Але воно того варте. Головне — бути уважними до свого тіла, вчасно реагувати на зміни, можливо, самому стати дослідником власного організму. Зичимо здоров’я та краси! 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні