Багато дачників скаржаться на те, що вони вже втомилися боротися зі слимаками, які без перебільшень зжирають усе, що бачать на своєму шляху.
Пропонуємо три засоби, які користуються популярністю у городників, які стали на стежку війни з цими молюсками.
Видання «Новини Вінниці» продовжує серію порад городникам, садівникам та квітникарям про сезонні роботи.
Хоча найефективнішим способом є ручне збирання молюсків слимаків з рослин та ґрунту. Проте, щоб зменшити кількість непроханих відвідувачів садів та городі наступного року, пропонуємо достатньо ефектні запобіжні заходи.
Перший спосіб
Позбавитись цих шкідників дозволить суміш, до складу якої входить 1 кг гірчичного макухи, стільки ж доломітового борошна та 2-3 столові ложки залізного або мідного купоросу. Всі інгредієнти потрібно добре перемішати та розсипати навколо культурних рослин, біля яких були помічені шкідники.
Використання цього препарату, на жаль, як і будь-якого іншого, не скасовує необхідність ручного складання тих слимаків, що були помічені на овочах.
Другий спосіб
Суміш із залізного купоросу та піску. Її розсипати потрібно на доріжках та навколо парника – після такого «частування» шкідникам, як показує практика, вже нічого не хочеться.
Третій спосіб, для якого вам знадобиться кукурудзяне борошно.
Потрібно наповнити ним баночки й розставити в місцях, де зазвичай «бенкетують» слимаки. Вранці вам залишиться лише зібрати та знищити злісних шкідників.
Приманки, які можна використовувати, щоб зібрати слимаків
Також радимо наступного сезону використати приманки, які принадять шкідливих молюсків з усієї ділянки в одне місце. Там їх залишиться тільки зібрати.
Дієвий спосіб боротьби зі слимаками – приготування пасток із напоїв, які полюбляють ці шкідники. Тут у пригоді можуть стати пиво, кефір, компот або розчин із медом. Розливши ці смаколики у плоскі блюдця, або вкопані у землю денця пластикових пляшок, наступним ранком знайдете всередині ємкостей купу слимаків.
Приманкою для слизьких шкідників можуть слугувати й шкірки грейпфрута або дині. На ранок зможете зібрати врожай зі шкідників, що сидітимуть під шкірками.
Покладіть між рядками зволожену гілку та капустяний лист. На ранок слимаки зберуться на цій пастці і їх не треба буде шукати та збирати по одному.