Диван на коліщатках в темній вітальні

Верховна рада перейменувала одне із сіл Івано-Франківської області

Автор: Орися Корчун
12/09/2019 10:29
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
11 вересня Верховна Рада у рамках декомунізації та на прохання мешканців перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях
Результат пошуку зображень за запитом "село текуча"

Про це повідомляє видання LB.ua.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Зокрема, село Іванівка Любашівського району Одеської області, де проживають 162 особи, постановою №2093 перейменували в Янівці.

Село перейменували через створення Любашівської громади, куди увійшло дві Іванівки. Одній Іванівці вирішили повернути історичну назву – Янівка, яку воно мало до 1946 року. Назва походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

Село Рябухине Нововодолазького району Харківської області перейменоване в Гуляй Поле відповідно до закону про декомунізацію (постанова №2094).

Адже, за інформацією Українського інституту національної пам’яті, Рябуха був першим головою створеної більшовиками сільради та загинув “від рук куркулів” в ході продрозкладки. Гуляй Поле – історична назва цього населеного пункту. Зараз там мешкає всього 86 осіб.

Також, відповідно до закону про декомунізацію, село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області постановою №2095 змінило назву на Миколаївку.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова було перейменоване в Мелихівку. Мелехов був командиром “загону по боротьбі з куркульським бандитизмом” і загинув в ході продрозкладки.

Поза тим, на прохання місцевих мешканців, перейменували село Текуче Косівського району Івано-Франківської області. Село перейменували в село Текуча (постанова №2096).

Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви, оскільки назва Текуче з’явилася тільки 1987 року. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX ст. цей населений пункт мав назву Текуча. Населення Текучої – 1415 жителів.