fbpx
3 C
Ivano-Frankivsk
Субота, Грудень 14, 2019
Головна Влада Верховна рада перейменувала одне із сіл Івано-Франківської області

Верховна рада перейменувала одне із сіл Івано-Франківської області

11 вересня Верховна Рада у рамках декомунізації та на прохання мешканців перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях
Результат пошуку зображень за запитом "село текуча"

Про це повідомляє видання LB.ua.

Зокрема, село Іванівка Любашівського району Одеської області, де проживають 162 особи, постановою №2093 перейменували в Янівці.

Село перейменували через створення Любашівської громади, куди увійшло дві Іванівки. Одній Іванівці вирішили повернути історичну назву – Янівка, яку воно мало до 1946 року. Назва походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

Село Рябухине Нововодолазького району Харківської області перейменоване в Гуляй Поле відповідно до закону про декомунізацію (постанова №2094).

Адже, за інформацією Українського інституту національної пам’яті, Рябуха був першим головою створеної більшовиками сільради та загинув “від рук куркулів” в ході продрозкладки. Гуляй Поле – історична назва цього населеного пункту. Зараз там мешкає всього 86 осіб.

Також, відповідно до закону про декомунізацію, село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області постановою №2095 змінило назву на Миколаївку.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова було перейменоване в Мелихівку. Мелехов був командиром “загону по боротьбі з куркульським бандитизмом” і загинув в ході продрозкладки.

Поза тим, на прохання місцевих мешканців, перейменували село Текуче Косівського району Івано-Франківської області. Село перейменували в село Текуча (постанова №2096).

Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви, оскільки назва Текуче з’явилася тільки 1987 року. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX ст. цей населений пункт мав назву Текуча. Населення Текучої – 1415 жителів.

Залишіть коментар

avatar
  Підписатись  
Сповіщення про
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

Прикарпатські чиновники закликали президенти взяти під контроль справу вбитого у Бахмуті...

0
Івано-Франківська обласна рада під час сесії у п’ятницю, 13 грудня прийняла звернення до президента України Володимира Зеленського, Верховної ради, Кабміну, генпрокуратури та...
×

Вподобайте нас у Facebook