-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Вибір полікарбонату для теплиць: типи та їх особливості

-Реклама-spot_img
spot_img

Серед усієї різноманітності покривних матеріалів полікарбонат для теплиць пропонує найкращі експлуатаційні параметри та простий монтаж. Він може бути монолітним та стільниковим, але саме другий варіант вважається більш підходящим для тепличних комплексів. Він легкий, але міцний, має гарну світлопроникність та високу теплоізоляцію. Враховуйте, що не всі полікарбонатні листи підходять для збирання парників, тому потрібно дослідити характеристики матеріалу у продажу. Ціна полікарбонату на теплицю може бути дуже приємною, якщо купувати продукцію напряму у виробника.

Такий вид пластику для теплиць захищає рослини від різних погодних умов, але при цьому пропускає достатню кількість світла. Якщо порівнювати з побутовим полікарбонатом, то найчастіше він забарвлений і має менший показник товщини. Не використовуйте такі панелі для облаштування парників, оскільки вони мають невеликий термін служби та не зможуть забезпечити врожайність рослин.

Розміри полікарбонатних листів

Від товщини матеріалу залежать експлуатаційні можливості – вага, світлопроникність, мінімальний радіус вигину, коефіцієнт теплопередачі. Чим більша товщина, тим вища міцність, термін служби та термоізоляція. Однак зі збільшенням товщини зростає і ціна на полікарбонат для теплиць, а також погіршується світлопропускна здатність. Який показник товщини є оптимальним:

- РЕКЛАМА-
  • 4-6 мм – варіант для літніх парників: для ранніх овочів та світлолюбних культур.
  • 6-8 мм – для осінньо-весняних теплиць: для вирощування розсади.
  • Від 10 мм – для цілорічного використання конструкції.

При виборі враховуйте клімат регіону, вітрове навантаження, матеріал каркасу парника та крок решетування, періодичність експлуатації, тип конструкції.

На що ще звернути увагу?

Важливі параметри при виборі полікарбонату:

  • Структура стільників. Впливає на загальну міцність споруди та теплопровідність. Для дачної теплиці підійде полікарбонат простого H-подібного перерізу.
  • Прозорість. Кольорові листи – це варіант для зведення навісів, козирків, огорож та ін. Щоб не погіршувати світлопроникність, потрібно встановлювати прозорий полікарбонат на теплицю, який забезпечує рослини достатньою кількістю денного світла.
  • Захист від UV-променів. Одна із сторін має спеціальний шар, який уберігає від руйнування під прямими променями сонця. Без такої обробки поверхні парник прослужить лише кілька сезонів.

Фахівці зазначають, що тепличний полікарбонат більш легкий та пластичний у порівнянні зі склом. Матеріал також вважається кращим, ніж плівка, оскільки не потрібно створювати каркас під натяг. Крім того, він не боїться сильних вітрових навантажень.

Реклама

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні