-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Від двох до чотирьох тижнів хворі прикарпатці чекають на результати ПЛР-тестів

-Реклама-spot_img
spot_img

У закладах первинної медико-санітарної допомоги намагаються максимально розділити потоки відвідувачів, щоби відмежувати інфекційних хворих від решти пацієнтів.

Про це розповіли НТК у Коломийському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Директорка центру Марія Буртик каже, що за останній тиждень отримали 120 позитивних результатів ПЛР-тестів.

“Але це результати не за останній тиждень. На жаль, нам доводиться дуже довго очікувати на результати. Тому це результати починаючи від початку серпня до середини серпня. І загалом у серпні захворюваність збільшилася”, – пояснює медик.

Зараз на амбулаторному лікуванні вдома в Коломиї 244 пацієнти із коронавірусом. 191 особа на амбулаторному лікуванні одужала від початку епідемії.

- РЕКЛАМА-

Марія Буртик наголосила, що у зв’язку зі зростанням кількості хворих і навантаження на медиків введені обмеження у закладах первинної медико-санітарної допомоги (колишні поліклініки). Приходити до лікаря без попереднього узгодження не варто.

“Зертаюся до наших пацієнтів, щоби вони тепер узгоджували свій візит до лікаря із ним у телефонному режимі. Або телефонували до реєстратора. Або до кол-центру. Щоби соматичні хворі не перетиналися з інфекційними”, – наголосила Буртик.

За її словами, це потрібно, щоби розділити потоки хворих – бо й далі триває вакцинація і профогляди дітей. Для цієї процедури визначені по 2 години кожного дня – з 8.00 до 10.00.

Про те, що державна система меддопомоги робить ПЛР-тести впродовж кількох тижнів, підтвердив у своєму дописі в мережі Віктор Загреба. Він саме долає коронавірусну хворобу у Франківську – вже на порозі одужання.

“Вже можна робити повторний ПЛР, бо ймовірно, що ми вже не заразні. Але увага – вчора (01.09) моєму терапевту надійшли результати ПЛР, які пацієнти здавали 18, 20 і 21 серпня! Тобто державна система обробляє ПЛР-тести протягом приблизно 3 тижнів! В той час приватні лабораторії дають результат до кінця дня”, – поділився пацієнт своїм досвідом.

Віктор Загреба ПЛР-тест, який дав позитивний результат, та КТ, яке визначило двобічну полісегментарну пневмонію, проходив у приватних медзакладах.

Що стосується роботи сімейних лікарів у Франківську, то, за словами Загреби, скасували електронний запис пацієнтів на прийом.

“Не знаю чому, можливо, через “червону зону”, але в поліклініці поламали систему онлайн-записів, тепер порядок такий: видзвонюєш терапевта, приходиш на певний час, надієшся, що вона встигне з попередніми пацієнтами, чекаєш надворі, вона виходить – тебе забирає.

В підсумку зсув по графіку був близько 40 хвилин очікування – спочатку надворі, потім в коридорі (де були ще інші люди). Я зайшов, а за мною вже чекав чоловік і був вже злий, бо думав, що він має зайти перед.

Лікарка під час прийому отримує весь час дзвінки від інших пацієнтів, комусь треба терміново послухатись, хтось теж має ковід і консультується по лікуванню, вона одночасно говорить зі мною, записує інфо в мою паперову картку, дивиться аналізи, відповідає на дзвінки, читає фотографії документів у вайбері і телеграмі (результати КТ, наприклад)… Коротше, в повній запарі. І так щодня”, – розповів Віктор Загреба.

Він додав, що терапевтка сказала, що зараз таких “легких”, як він, усіх лікують амбулаторно, госпіталізація – це не варіант взагалі, хіба що якщо стане дуже погано – у лікарнях тести ПЛР люди чекають по 3 тижні і лікуються за свої гроші.

“В системі якась тотальна неготовність і слабкість. Восени хворіти на ковід буде взагалі неперливки. Готуйтесь боротись самі за себе, купуйте додому оксиометр, поки вони є, вакцинуйтесь від грипу… Знаходьте наперед менш зайнятого і завантаженого терапевта, можливо з приватної клініки, знаходьте найближчу приватну лабораторію, яка швидко робить всі тести і КТ. І відкладайте на окремий депозит (з можливістю швидкого зняття) суму в районі 10-20 тис. грн на кожного члена родини. Це поки що те, що я можу вам порекомендувати з нашого досвіду цих майже трьох тижнів. А ми одужуємо, здається, і стараємось не впадати в депресняк! І ви не впадайте!” – радить Віктор Загреба.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. А прикарпатці не чекають на результати. Вони здають аналізи а самі шляються містом по магазинах, маршрутках, ринках, весіллях. Де ви бачили щоб прикарпатці чекали?????

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні