Від палацу до руїн: на Прикарпатті на межі зникнення садиба Рея ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Від палацу до руїн: на Прикарпатті на межі зникнення садиба Рея ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
13/08/2021 20:52
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Садиба Рея – пам’ятка архітектури національного значення, що знаходиться на у селі Рогатинського району – на межі руйнування. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Відтоді, як її віддали у приватні руки, будівля почала занепадати, пишуть Галицькі Гроші з посиланням на відеосюжет каналу “Інтер”.

Спочатку садибу розграбували мародери, а нині, будівлю нищить природа.

Старовинний комплекс звели у 80-х роках 19 століття як родинне гніздо польського графа Рея. Відтоді, як родовиті власники на початку 2 світової покинули маєток, тут була й психічна лікарня, і навіть жіночий монастир. Та за словами місцевих, будівля почала руйнуватися 15 років тому, коли її передали у власність церковникам, а ті продали. Однак, господаря маєтку селяни жодного разу не бачили.

Власниця будівлі – загадкова пані Вікторія Вергелес (купила вона садибу ще у 2008 році) і досі не уклала навіть охоронний договір. І лише минулого року (31 грудня 2020) Міністерство культури зреагувало і відправило розпорядження власниці термінового це зробити. Якщо не зробить – отримає солідний штраф.

Проблемою будівлі зацікавилася обласна прокуратура, яка подала позов до суду проти обласних чиновників. Суд прохання прокурорів задовільнив, однак в обласному управлінні культури хочуть це рішення оскаржити.

Як розповіли обласні чиновники, один із українських благодійних фондів (Спадщина.УА) зацікавився садибою… Там розшукали власницю Садиби Рея. І вже навіть зробили технічний паспорт архітектурної пам’ятки. Нині, ніби-то, виготовляють проєктно-кошторисну документацію та довіреність на проведення інших робіт.