534 пожежі сухостою трапилося в Івано-Франкіській області від початку року. Про це Суспільному Карпати повідомила речниця ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.
За її словами, з приходом весни у всій Україні починають масово спалювати суху траву. Це стає екологічним лихом. Повітря наповнюється їдким димом, і людям важко дихати, особливо тим, які хворіють.
“Висока температура під час горіння спалює всю мікрофлору. Думка людей, що вони таким чином удобрюють грунт – хибна, бо під час спалювання сухої трави гине все живе. Тільки з початку року в нашій області виникло 534 пожежі (станом на 16 квітня). Площа, яку знищив вогонь, склала 103 га. До гасіння цих пожеж залучили 1817 людей з особового складу та 545 одиниць техніки”, – розповідає Христина Перцович.
За словами речниці, 13 паліїв від початку березня притягнули до адмінвідповідальності. Найбільше пожеж за минулі вихідні зафіксували на території Івано-Франківського району.
Як повідомив Суспільному Карпати начальник Івано-Франківського міського управління з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, за квітень в Івано-Франківській громаді трапилося 62 пожежі сухостою. За неділю, 11 квітня, виникло 13 пожеж в екосистемі.
“Минулої неділі це, напевно, вперше за 10 років, що жодна пожежна машина не стояла на місці дислокації, усі були на виїзді. Вигорів Хриплинський промвузол – 8 га, Підпечери – 8 га, Черніїв і Камінне – по 2 га. Найбільша небезпека для екосистеми нашої громади – не те, що господар спалить на своєму подвір’ї купку трави, а коли випалюють гектари землі. Тому наше завдання – змусити власників полів, великих ділянок ближче до осені скосити траву. Старости сіл знають, чиї поля, чиї ділянки. Вони повинні зайняти позицію державника. Тобто, якщо ти мені палиш, і я цим дихаю, то я повинен зробити так, щоб ти відчув фінансову і моральну відповідальність”, – каже Ігор Влізло.
За словами Христини Перцович, цього року вступив у дію закон про заборону спалювання сухої трави. Розмір штрафів сягає від 1530 до 3060 грн.