Від яких хвороб найчастіше помирали прикарпатці минулого року
Диван на коліщатках в темній вітальні

Від яких хвороб найчастіше помирали прикарпатці минулого року

Автор: Марія Франчук-Левицька
25/09/2022 12:13
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

У 2021 році в області померли 20 590 прикарпатців.

Зокрема, найбільше жителів області помирає від хвороб системи кровообігу. Торік зафіксували 13 036 випадків, передає Правда.іф з посиланням на Фіртку.

Ще одна причина, від якої померли чимало прикарпатців, — онкологічні захворювання. Через онкологію за рік на Прикарпатті померли 2 162 людини. Як показує тенденція, смертність то трохи знижується, то знову трохи зростає.

Не останнє місце серед причин смертності посідають не хвороби, а зовнішні чинники: аварії, нещасні випадки, отруєння, вбивства, самогубства тощо. Померлих з таких причин на Івано-Франківщині минулого року зареєстрували 683.

Ще однією з поширенішою причиною смертей в області є хвороби органів травлення. За рік таких випадків — 641.

Також висока смертність на Прикарпатті через хвороби органів дихання — 367 випадків. 

У березні 2020 року до причин смертності серед прикарпатців додалася коронавірусна хвороба. У 2021 році COVID-19 забрав життя 2 325 прикарпатців.

Рівень смертності породіль на Прикарпатті, на щастя, доволі низький. Зокрема, за рік зареєстрували лише чотири випадки.

Зауважимо, що на Івано-Франківщині упродовж першого місяця 2022 року чисельність населення зменшилася на 1 257 осіб. Також суттєвим є перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих — 35 живонароджених.

Нагадаємо, в області зріс рівень занедбаності раку, причому навіть візуальних форм. Як повідомляють фахівці Прикарпатського клінічного онкологічного центру, найгірша ситуація з виявленням онкопатології шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%.

Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки — 40%, молочних залоз — 30%, яйників — 29,4%. Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що своєю чергою, обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди.