-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Відео, яке сколихнуло світ: як кадри зі Снятинської птахофабрики змінили закони Нью-Йорка

-Реклама-spot_img
spot_img

Рік тому молодий чоловік влаштувався на ферму з виробництва фуа-гра в містечку Снятин Івано-Франківської області. Місяць він таємно знімав свої робочі будні. А опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації “Відкриті клітки Україна”, яка їх опублікувала. 

Ці кадри сколихнули світ, призвели до нового закону в Нью-Йорку, мітингів та відмови від фуа-гра у багатьох ресторанах Данії та Великої Британії, пише УП.

Фабрика, на якій відбувались зйомки, закрилась. 

- РЕКЛАМА-
Відео, яке сколихнуло світ: як кадри зі Снятинської птахофабрики змінили закони Нью-Йорка

У західному світі вже багато років йдуть війни між зоозахисниками та гурманами. Перші домагаються, часто успішно, визнання гаважного методу годування жорстоким і таким, що має бути забороненим. Останні не бачать нічого кримінального у насильницькому годуванні: це коли гусці чи качці двічі на день три тижні підряд встромляють трубку у горло і засипають туди зерно. 

Пташина печінка від такої “дієти” збільшується у 7-10 разів. Це і є фуа-гра, з французької “foie gras”  жирна печінка. 

У Франції цей “делікатес” став навіть частиною культурної й гастрономічної спадщини. Проте у переважній більшості європейських країн заборонене виготовлення, а подекуди, як-от в Індії та штаті Каліфорнія, і продаж фуа-гра. 

Тож тема ця для Європи не нова і ніби навіть трохи затерта. Була. До публікації відео зі Снятинської фабрики. На ньому огидне все: цинічне ставлення персоналу до птахів, брудні клітки, хворі птахи, які захлинаються у власному блювотинні, трупи, які скидають на купу. 

Відео, яке сколихнуло світ: як кадри зі Снятинської птахофабрики змінили закони Нью-Йорка

І з таких місць експортується фуа-гра у найфешенебельніші ресторани світу. У дорогого делікатесу на тарілці  непристойно брудне минуле. 

Цивілізоване західне суспільство більше не може просто відвернути погляду, не помітити жорстокості. Гуманність  вимога до влади, і це як заслуга, так і зброя їхніх активістів. Розвинуті країни готові змінюватись під натиском зоозахисту. До того ж, озброївшись підтримкою медіа, зокрема таких впливових видань, як The Independent, які не оминули увагою розслідування в Україні.

Відео, яке сколихнуло світ: як кадри зі Снятинської птахофабрики змінили закони Нью-Йорка

Нью-йоркська організація Voters for animals rights (VFAR, “Виборці за права тварин”) займається виключно політичним захистом тварин та лобіюванням їхніх інтересів. Президентка VFAR Еллі Фельнман Тейлор у своєму зверненні до українських депутатів розповідає, як вони показали відео зі Снятинської фабрики у міській раді Нью-Йорка. 

Тамтешні депутати погодились, що ця практика занадто жорстока, взяли й заборонили фуа-гра, яке подають у близько тисячі (!) ресторанів Нью-Йорка.

Депутатка Карліна Рівера, палка захисниця прав тварин, назвала цю заборону історичною. “Давайте будемо чесні – насильницьке годування – негуманна практика, це очевидно“,  заявила політикиня.

За закриттям останньої на той час фуа-гра ферми в Україні та нью-йоркською забороною слідували протести в інших країнах. Деякі відомі британські ресторани припинили продаж фуа-гра після перегляду відео. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні