27 серпня з Центральної міської клінічної лікарні виписали пацієнта — чоловіка, якому вперше на Прикарпатті провели родинне пересаджування нирки.
Реципієнт – 25-річний чоловік, який з 2017 року перебував на програмному гемодіалізі. Донором нирки став рідний батько, пише “Галка”.
Медичний директор ЦМКЛ Олег Ціхонь каже, що в Івано-Франківській області це була перша така операція.
“Оперативне втручання потребує злагодженої роботи великої команди, тому проводити операцію нам допомогли лікарі зі Львова. Всього 26 лікарів брали участь в операції, вона тривала близько чотирьох годин. Ми і зараз можемо обходитися вже своїми силами, але перших кілька операцій ще будемо робити з колегами, які це вже роблять давно. У цьому році в нашій лікарні планується ще одне таке оперативне втручання”.
За словами Олега Ціхоня, щороку у Франківську близько 100 людей потребують трансплантації нирки.
«Наразі ми працюємо лише з донорськими нирками, але вже є бригади, які мають працювати з трупними нирками. Родичі людей, у яких констатовано смерть мозку, можуть давати згоду на такі операції. Наразі НСЗУ покриває витрати нашої лікарні на пересаджування нирки, тож пацієнту не довелося платити за трансплантацію. Донора ми вже виписали, а реципієнта виписуємо нині».
Лікуючий лікар 25-річного чоловіка, трансплантолог Богдан Вівчаренко каже, що познайомився з пацієнтом близько року тому:
«Як донора запропонували його батька. Після обстежень ми дійшли висновку, що вони годяться для такої операції. Цей чоловік був чотири роки на діалізі через хронічну хворобу нирок. Він тричі на тиждень по 4 години був змушений бути на діалізі. І якшо він хотів надалі жити повноцінно, то треба було робити пересаджування. Після операції пройшло трохи більше двох тижнів, зараз йому потрібна терапія та певні умови, щоб успішно пройти період реабілітації».
Богдан Вівчаренко додає — таких пацієнтів є багато, але проблема донорства у тому, що не завжди родич може підійти для пересаджування. Загалом лише у близько 25% є сумісність.
Після цього лікар вручив пацієнту — Ігорю Леочко — виписку з лікарні. Чоловік каже, що тепер у нього починається зовсім інше життя.
«Я набагато краще почав себе відчувати, мені легше дихати, покращився сон. Загалом багато позитивних ознак. Хочеться жити далі. Довгий час я не міг усвідомити, що я перебуваю на діалізі, потім почали дізнаватися перед операцією що і до чого. Сказали, що є можливість зробити пересаджування у Франківську, і ми погодилися. Батько наразі — в задовільному стані, добре себе почуває, ходить. Вся сім’я переживала за нас, але все пройшло успішно. Реабілітація з обстеженнями буде тривати близько пів року», – ділиться Ігор Леочко.
Чоловік каже — раніше мріяв багато де подорожувати, але була обмежена можливість, бо «був прив’язаний до лікарні».
«Тепер можливості відкрилися, і я дуже цьому радий. Безмежно вдячний лікарям!».