Сім днів медики Івано-Франківської обласної клінічної лікарні боролися за життя 32-річного чоловіка, який отримав опіки внаслідок аварії на Бурштинській ТЕС. У пацієнта повністю відмовили нирки, печінка. Після кількох операцій, сеансу гемодіалізу, штучної вентиляції легенів чоловік не вижив. 5 грудня він помер в реанімаційному відділенні медзакладу.
Про це кореспондентці Суспільного повідомив завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні Ігор Пулик.
“У нього була опікова хвороба, крайньо тяжкий опіковий шок. Відсоток опіку був такий, що ми його розцінюємо і називаємо “критичний”. У хворого розвинулася поліорганна недостатність. Нирки повністю відмовили, печінка, інтоксикація. Провели ми йому один сеанс гемодіалізу, гемосорбції. Проводили також штучну вентиляцію легень. На жаль, хворий помер від вкрай важкого опікового шоку”, — розповів Ігор Пулик.
Чоловік став третім загиблим внаслідок аварій на Бурштинській ТЕС впродовж трьох років — з 2019 до 2021.
Ще троє чоловіків, які травмувалися під час аварії на Бурштинській ТЕС, продовжують лікування.
В опіковому відділенні обласної лікарні станом на сьогодні перебуває троє працівників станції, які постраждали під час аварії 28 листопада. За словами завідувача опікового відділення Костянтина Кіршака, усі вони — при свідомості. Двоє перебувають у стані середньої важкості. В них обпечені 10% тіла — здебільшого голови й руки. За три тижні, за прогнозами Костянтина Кіршака, медики зможуть виписати їх з лікарні. Стан ще одного травмованого лікарі оцінюють як важкий. Чоловік має 35% опіків тіла й опік дихальних шляхів. Він потребує ще кількох операцій.
“Зрізання струпів і пересадка, закриття штучними покриттями, а потім — пересадка власної шкіри організму. Лікування етапне: робимо перев’язки, оперативне втручання, так само проводимо інтенсивну терапію”, — каже Костянтин Кіршак.
Бурштинська ТЕС на своїй Facebook-сторінці повідомила про те, що рідні загиблого працівника отримають допомогу.
За словами тимчасової виконувачки обов’язків речниці Нацполіції в області Тетяни Іванюк, після смерті працівника, який отримав опіки внаслідок аварії на Бурштинській ТЕС, поліцейські статтю кримінального провадження не перекваліфікували.
“Поліція Прикарпаття розслідує кримінальне провадження. Це є частина 2 статті 272. Ідеться про порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. А саме частина 2 – це є діяння, що спричинило смерть людей або інші тяжкі наслідки”, — каже Тетяна Іванюк.
На підприємстві зараз працює комісія управління Держпраці та Держенергонагляду. Бурштинська ТЕС також проводить власне розслідування. За словами начальника обласного управління з питань цивільного захисту Володимира Стебницького, результати мають оприлюднити через місяць.