На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій заслухали інформацію про стан техногенної та пожежної безпеки на Бурштинській ТЕС.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Нагадаємо, на Бурштинській ТЕС стався викид гарячої пароводяної суміші і газів з топки котла, внаслідок чого чотири працівники отримали опіки і потрапили до лікарні. А ївчора о 04:14 рятувальники отримали повідомлення про пожежу на покрівлі над котлом в блоці № 8 ВП «Бурштинська ТЕС». Пожежа була ліквідована працівниками об’єкта до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів.
За результатами доповідей комісія доручила директорові Бурштинської ТЕС укласти договір з ДСНС про охорону від пожеж ВП Бурштинської ТЕС АТ «ДТЕК Західенерго» та забезпечити його виконання.
Також керівництво Бурштинської ТЕС повинно вжити заходів щодо приведення у технічно справний стан протипожежного водопостачання та забезпечити безперешкодний доступ до територій, будівель та споруд пожежно-рятувальних підрозділів.
До 10 грудня Управління Держпраці в Івано-Франківській області та поліція мають провести розслідування групового нещасного випадку на Бурштинській ТЕС.
Як інформує «Галка», начальник УДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що остання планова перевірка Бурштинської ТЕС відбулася у 2018 році, позапланова – у 2020 році. Основними невиконаними заходами після перевірок є необлаштування теплоелектростанції системою раннього виявлення пожеж, також об’єкт не в повній мірі обладнаний системою автоматичного сповіщення працівників про пожежу.
Він зазначив, що на об’єкті з 2020 року немає державної пожежної охорони – її відмовилися фінансувати у ДТЕК Бурштинська ТЕС. Через це, за його словами, погіршився стан протипожежної профілактики та попередження загорянь.
Також Чернецький додав, що на пожежу в ніч на 29 листопада рятувальників не хотіли впускати на територію теплоелектростанції.
Т. в. о. начальника управління Держпраці в області Роман Смага оголосив попередні висновки комісії, що розслідує інцидент.
“Основна причина, яку ми бачимо, – зношеність обладнання. Те обладнання, яке вийшло з ладу, яке вирвало, – 60-х років випуску”, – сказав Смага.
Він нагадав, що на Бурштинській ТЕС у 2019 році були три нещасні випадки, ще один – у 2020 році, за цей час загинули двоє людей. Розслідування останнього інциденту планують завершити через три тижні.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 272, ч. 2 ККУ – порушення правил безпеки під час виконання робіт, що спричинило важкі наслідки.