За минули рік в Івано-Франківську фахівці та інспектори управління праці здійснили 65 рейдів та провели роз’яснювальну роботу з 1504 підприємцями.
Про це під час засідання виконкому повідомила перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна, пише Ратуша.
За її словами, кількість працівників, які не представили відповідні документи про своє працевлаштування належним чином – 193 особи.
В ході проведеної роботи додатково оформили 306 працівників, сума легалізованої заробітної плати – 1 653 тис. грн. Залучено до міського бюджету – 1096,2 тис. грн.
В Управління передали інформацію по 10 суб’єктах господарювання, які не усунули порушення трудового законодавства для здійснення заходів в межах компетенції, ще по двох підприємствах матеріали направили в Державну податкову службу – за здійснення господарської діяльності без реєстрації, – зазанчила Сусаніна.
Крім того, проводилися засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
У звітному періоді повністю погашена заборгованість на: ТОВ “Еко Індіго” та ТОВ “Сага”. Загалом, з початку року погашено близько 2 млн. грн.
Станом на 30 вересня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Івано-Франківській міській територіальній громаді становила 38 937,7 тис. грн.
Левова частка всієї заборгованості – 29 919,0 тис. грн. або 76,8 % від загальної суми боргу припадає на державні підприємства. Частка боргу економічно активних підприємств складає 62,6 % або 24 356,1 тис. грн., підприємств-банкрутів – 37,4 % (14 581,6 тис. грн.), – зауважила посадовиця.
Станом на 30 вересня заборгованість обліковується на 8 підприємствах-боржниках. Серед них найбільш проблемними впродовж тривалого часу залишаються:
- ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” – 9 635,5 тис. грн.,
- ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” – 4 656,2 тис. грн.,
- ПРАТ “Івано-Франківський арматурний завод” – 8 980,2 тис. грн.,
- ДП “Івано-Франківський облавтодор” АТ “ДАК “Автомобільні дороги України” – 13 612,8 тис. грн.
На 2020-2023 роки в Івано-Франківську визначили стан дотримання законодавства в частині охорони праці на 36 суб’єктах господарювання:
- у 29 закладах освіти Івано-Франківської територіальної громади (ДНЗ № 1 “Калинонька”, ДНЗ № 3 “Бджілка”, ДНЗ № 10 “Катруся”, ДНЗ № 11 “Пізнайко”, ДНЗ № 12 “Струмочок”, ДНЗ № 16 “Сонечко”, ДНЗ № 23 “Дударик”, ДНЗ № 32 “Солов’ятко” (с. Угорники), ліцеї № 1, 5, 7, 11, 12, 13, 21, ліцей ім. Р.Шухевича, ліцеї с. Микитинці, с. Угорники, с. Радча, с. Крихівці, гімназії с. Хриплин, с. Вовчинець, природничо-математичний ліцей ім. І. Пулюя, початкова школа с. Чукалівка, початкова школа “Пасічнянська”, Міський центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання, Івано-Франківський професійний ліцей автомобільного транспорту і будівництва, коледж ресторанного сервісу і туризму, ВПУ СОТ);
- на 4 житлово-комунальних підприємствах (КП “Полігон” та ПрАТ “АТП-0928”, КП “Дирекція замовника”, КП “Муніципальна інспекція “Добродій”);
- на підприємстві, що здійснює перевезення пасажирів (ТОВ “Корида Транс”);
- у міській дитячій клінічній лікарні;
- у будинку нічного перебування.
Під час проведення таких заходів вивчається стан дотримання нормативних вимог з охорони праці, надається методична та консультативна допомога інженерам з охорони праці, заповнюється спеціальна довідка, де зазначаються виявлені порушення та надаються рекомендації для їх усунення.