Гірськолижний курорт “Буковель” продовжує приймати відвідувачів навіть під час війни, а на легендарному Косівському базарі місцеві підприємці намагаються втримати бізнес попри зменшення туристичного потоку та загальне падіння купівельної спроможності населення.
Зимовий туристичний сезон у Карпатах триває, незважаючи на повномасштабне вторгнення та регулярні повітряні тривоги, при цьому вартість відпочинку на популярному гірськолижному курорті “Буковель” залишається на рівні преміум-сегменту, а місцеві торговці на Косівському базарі відзначають суттєве зменшення кількості відвідувачів.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
“Ми приїхали зі Львова, можна знайти номер від 1000 гривень і до безкінечності, а в середньому на одну людину виходить близько 3500 гривень за добу разом зі сніданком”, – розповідає одна з туристок, яка відвідала курорт.
Щодо вартості катання, то денний скіпас обійдеться відвідувачам у 1800 гривень, також є можливість придбати квитки на півдня за 1500 гривень або вечірнє катання за 700 гривень, при цьому оренда лиж варіюється від 300 до 750 гривень залежно від їхньої якості та року випуску.
“На жаль, при погодних умовах таких, які є зараз, ми не можемо повністю всю зиму функціонувати на природному снігу, тому користуємось штучним – є менші снігові гармати, такі стаціонарні, є більші, їх декілька сотень”, – пояснюють працівники курорту.
На Косівському базарі ситуація менш оптимістична – місцеві підприємці відзначають суттєве зменшення кількості покупців та загальне падіння торгівлі.
“Раніше тут базар в цей час – тут пройти не було куди, зараз практично нуль, натовпи людей були, а зараз молоді взагалі не мають де заробити, більшість людей молодих практично повиїжджало”, – розповідає один із продавців.
Війна суттєво вплинула і на демографічну ситуацію в регіоні: “Близько 30-40 відсотків чоловіків мобілізували, і десь так само 30-40 відсотків виїхало, решта залишилася – це або люди старшого віку, або ті, хто має відстрочку”, – зазначають місцеві мешканці.
Продавці на базарі також відзначають зменшення туристичного потоку через безпекову ситуацію:
“Туристів цього року було мало, бо дивіться, вони сюди їдуть до нас, а вже і почали тут стріляти, ракети тут у нас кілометрів недалеко летіли, люди бачили”, – розповідає одна з продавчинь.
Незважаючи на всі складнощі, і курорт, і базар продовжують працювати, адаптуючись до нових реалій життя під час війни, а туристи, які все ж приїжджають на відпочинок, часто аргументують свій вибір необхідністю підтримувати економіку регіону:
“Ми все одно тратимо тут якісь кошти, це податки, ми даємо свій внесок”, – пояснює одна з відпочивальниць.