Не секрет, що відпочинок в Карпатах щороку набирає все більшої популярності, адже Карпати пропонують туристу різноманітний відпочинок, – тут можна обрати локацію на будь-який смак чи гаманець, та й знаходяться Карпати в межах України, а сервіс нічим не гірший за модний європейський.
Кarpaty.love підготувало перелік місць, одне з яких Ви обов’язково повинні відвідати.
Село Манява – місце паломництва та Божого благословення
Ця місцина вразить кожного своєю чистотою, живописністю та неймовірною атмосферою. Село Манява на Івано-Франківщині – місце паломництва віруючих християн,які знаходять тут Божу ласку та благословення. Недаремно назва села походить від слова «манівці», тобто ходити навмання. Сам Бог через ченців Києво-Печерської Лаври обрав це місце для свого дому.
Зокрема, Манява знаменита такими місцями:
Манявський скит ХVІІ ст., його засновник є Йосип Княгиницький, монах з Афону;
Манявський водограй, який є найвищим однокаскадним водоспадом Карпат. Його висота – 16 метрів;
Цікавий всім без винятку буде Музей бурого ведмедя, що знаходиться в центрі села. Ця гірська тварина знаходиться на межі вимирання, тому потребує нашої підтримки.
Місто Косів – мистецький центр Івано-Франківщини
Серце Гуцульського краю, його мистецький центр на Івано-Франківщині.
Косів просякнутий неповторним гуцульським колоритом, тому по праву може називатися столицею цього краю. Місто багате не тільки на красиві карпатські краєвиди, але й на величезне різноманіття виробів народно-декоративного мистецтва. Подібних ринків з сувенірами ви не знайдете в жодному іншому прикарпатському місті чи селі.
Місцеві мешканці добре знаються на своєму ремеслі – різьбленні на дереві, написання писанок, розпис та виготовлення керамічного посуду, вишивання одягу, виготовлення теплих речей з овечої вовни, виробів зі шкіри та багато іншого. Тільки тут можна придбати не тільки красиві, але й порівняно не дорогі автентичні речі.
Загалом у Косові можна відвідати:
Замкову гору, звідки відкривається краєвид на панораму міста та земляний вал, гори;
Сувенірний ринок в самісінькому серці Косова;
Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, де можна розгубитися від різноманіття красивих та невідомих у застосуванні речей, а також можна ближче пізнати Гуцульський край;
Музей визвольних змагань Карпатського краю;
Бджолині диво-хатки, де ви зможете пройти лікувальний курс за допомогою корисних комах та назавжди забути про безсоння та хронічну втому, а ще багато іншого;
Місто Яремче
Це одне із найбільш відвідуваних туристичних міст Прикарпаття. Місто знаходиться в чистій карпатській зоні, що одразу відчувається, як тільки виходиш з транспорту. Повітря тут неймовірно чисте та пахуче, живописні краєвиди вражають в саме серце, як і гостинність місцевого населення. Яремче відоме своїми екстремальними видами відпочинку – велотуризм, катання на конях, рафтинг, походи в гори, роуп-джампінг тощо.
Що можна побачити і де побувати в Яремче:
Музей етнографії та екології Карпатського краю;
Стежка Довбуша, довжиною 4 км., яка приводить до гірської вершини Маковиця;
Карпатський національний природний парк, де ви відчуєте зв’язок з недоторканою та чистою природою;
Найбільший сувенірний ринок в Карпатах, звідки ви точно не поїдете з пустими руками;
Водоспад Пробій, що знаходиться в самому центрі міста, і за яким можна безпечно спостерігати з моста. Також можна ризикнути і стрибнути, просто над водоспадом – цією гущою води та каміння.
«Буковель»
Знаменитий гірськолижний курорт «Буковель» має чим зайняти вас. Тож без сумніву можете приїхати сюди, щоб відчути на собі європейський шик та сервіс.
Що може запропонувати курорт восени:
Мотузковий alpine – park;
Розважальний центр «Бука»;
Озеро Молодості – найбільша штучна водойма в Україні. Тут можна отримати задоволення від катання на катамарані, водних лижах чи просто купаючись та засмагаючи на березі озера тощо;
Безліч готелів з басейнами та відпочинковими зонами
Водоспад в селі Татарів, неподалік курорту – Женецький Гук;
Велотури, квадротури, рафтинг,кінні прогулянки, пішохідні походи та багато іншого цікавого.
Криворівня
Свого часу село влучно описав етнограф Володимир Гнатюк, який назвав Криворівню «Українськими Афінами». В це важко повірити, але неймовірна краса місцевості вражала та надихала таких українських гігантів словесності як Івана Франко, Лесю Українку, Василя Стефаника. Свою найзнаменитішу повість «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський написав саме тут, після того, як провів цілий рік серед місцевого населення. Саме Криворівня стала знімальним майданчиком для однойменної кінострічки за повістю «Тіні…». Її режисер С. Параджанов навіть безтямно закохався в місцеву красуню.
Що подивитися в легендарній Криворівні:
Музей – садибу М. Грушевського;
Музей «Гуцульська гражда»;
Музей Параски Горицвіт – «гуцульського Гомера», майстрині слова та казкарки;
Літературно – меморіальний музей І. Франка.
Ворохта – край самобутньої культури
Місце для любителів тиші та спокою, адже саме тут можна оминути набридливі черги з туристами. Також це край недоторканої природи, самобутньої культури, колоритного населення. Ворохта – ідеальне місце, з якого можна вирушити на Говерлу.
Що подивитися у Ворохті:
Старі австрійські мости-віадуки, які були зведені ще в ХІХ ст.;
Церкву Різдва Богородиці ХVІІ ст.;
Підготовчу базу для стрибків з трампліна.
у трьох місцях вже побувала