Відтепер на Прикарпатті є сертифіковані фахівці із супроводу ветеранів війни. ФОТОРЕПОРТАЖ
Диван на коліщатках в темній вітальні

Відтепер на Прикарпатті є сертифіковані фахівці із супроводу ветеранів війни. ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Олег Мамчур
17/01/2025 14:31
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вручили сертифікати першому випуску фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, які проходили підвищення кваліфікації в Центрі ветеранського розвитку при ІФНТУНГ.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це інформує кореспондентка новинного порталу Правда.іф.

Центр ветеранського розвитку при ІФНТУНГ створювався з травня минулого року і 20 грудня уже випустив перших слухачів. Таких слухачів було всього 14, це ветерани, учасники бойових дій, інваліди війни і члени сімей загиблих військовослужбовців.

Усі ці люди пройшли конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

“Ветерани потребують соціалізації, яка полягає не в тому, що ці люди якісь інакші, не можуть пристосуватися до мирного життя. Ветерани – це люди, які інакше дивляться на життя, вони розуміють цінність життя, вони бачили смерть. Люди, які повернуться після війни до місць, де вони живуть, мають приступити до мирного життя. Вони мають за потреби отримати новий фах, мають право працювати на тих самих роботах, де працювали раніше. Навчальна програма мала 90 годин, до неї увійшла юридична і психологічна частини і кейс-менеджмент”, – розповідає доцент кафедри суспільних наук, керівник Центру ветеранського розвитку Наталія Петруня-Пилявська.

Фахівець із супроводу — це не соціальний працівник. Він має контролювати, як виконується законодавство, як відбувається соціальне забезпечення військовослужбовців. Це спеціальність, якої досі в Україні не було.

“Наш успіх в першу чергу полягає в тому, що за дуже короткий період часу нам вдалося на базі університету організувати діяльність Центру ветеранського розвитку, який став фундаментом майбутньої великої роботи, пов’язаної з проектом по опіці ветеранами, членами їхніх родин, взяття на себе певної відповідальності в форматі освітньо-просвітницької, реабілітаційної діяльності за великою групою людей, які сьогодні потребують особливого ставлення”, – каже ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик.

Одним із випускників програми є Олег Климишин з Калуської ОТГ, ветеран війни, який має 1-групу інвалідності. Чоловік розповідає, що навчанням задоволений. Радий, що отримав нові знання і можливість реалізувати себе в житті.

Не увесь наш потенціал розтрачений на війні. Ми його можемо реалізувати. Я займався роботою з ветеранами ще з 2015 року, але зараз я — дипломований спеціаліст. Пам’ятаю, як після важкого поранення лежав в лікарні Мечникова, біля мене була молоденька жінка-волонтерка пані Оксана, яка психологічно мене розраджувала. Я їй сказав, що з такими пораненнями не живуть, а я вижив. А вона відповіла, що не треба втручатися в промисел Божий, значить по цей бік мною ще не усе зроблено. Коли я подавав документи на конкурс, аби пройти це навчання, я згадав ту розмову і подумав, може й справді моєю місією є допомога військовослужбовцям, моїм побратимам”.