З 1 жовтня 2023 року громадянки України, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, мають стати на військовий облік у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). При цьому жінки з іншими спеціальностями, спорідненими з військовою справою, зможуть стати на облік за власним бажанням.
Варто зазначити, що обмеження на виїзд за кордон стосуватимуться не всіх жінок, які стоять на військовому обліку, а лише тих, кого мобілізують. Про це в коментарі РБК-Україна заявив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
За його словами, на громадянок України, які будуть поставлені на військовий облік, жодних обмежень на виїзд із країни не пошириться. Веніславський наголосив, що в Україні навіть зараз є жінки, які стоять на військовому обліку, і жодних обмежень у виїзді за кордон для них не передбачено.
“Що стосується обмеження на виїзд за кордон для військовозобов’язаних жінок, то таке обмеження буде стосуватися виключно жінок, які вже мобілізовані, відповідно до тих чи інших мобілізаційних завдань. Оскільки ці жінки, набувши статусу військовослужбовців, набувають відповідні права та обмеження”, – заявив Веніславський.
Нагадаємо, 7 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до статті 1 закону “Про військовий обов’язок та військову службу” (реєстр. №6482). Він встановлює взяття жінок певних професій на військовий облік за бажанням.
Раніше повідомлялося, що 3 вересня Міністерство оборони України затвердило новий розклад хвороб, згідно з яким оцінюється придатність до військової служби. Крім того, упорядковане проходження служби обмежено придатними.
Як писав OBOZREVATEL, раніше адвокат Марина Бекало пояснила, що взяттю на військовий облік підлягають придатні станом здоров’я жінки віком від 18 до 60 років, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність.