Військовий з Франківщини пояснив, чому Різдво потрібно святкувати 25 грудня
Диван на коліщатках в темній вітальні

Військовий з Франківщини пояснив, чому Різдво потрібно святкувати 25 грудня

Автор: Світлана Якимчук
21/12/2022 22:40
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Дата Різдва викликає безліч суперечок серед православних українців. Хтось святкує за новим стилем 25 грудня, а хтось за старим – 7 січня.

Роздвоєння нації під час війни зовсім невипадкове, і за цим стоїть наш злостивий сусід. То ж коли святкувати і чому саме у цю дату? Перш ніж стверджувати, звернемось до очевидних фактів. Римсько-католицька церква і більшість протестантських церков відзначають Різдво за григоріанським календарем, у ніч проти 25 грудня. В Україні Святвечір 6 січня із декількох причин, – каже військовий та командир кулеметників Назарій Кішак.

Кішак каже, що, по-перше, українські землі тривалий час перебували в складі Російської імперії, де жили за старим юліанським календарем. Мотиви такого рішення політичні, мовляв «Католики не указ православним!». По-друге, російська церква відмовилася правити за старим календарем, опираючись на декрет радянського уряду про відокремлення церкви від держави. В обох випадках простежується цілковита залежність від рос. церкви, пише Правда.іф з посиланням на МІСТО.

Виникає цікаве запитання. Ми намагаємося позбутися всього російського: музики, літератури, церкви, то чому продовжуємо святкувати Різдво тією датою, яку нам нав‘язала саме москва? Чи не пора відійти нарешті від радянських порядків та святкувати Різдво спільно з європейським суспільством? Наші діти повинні рости і формувалася у європейському контексті. Як географічно ближче до Європи, так і ціннісно. Святкування Різдва за Григоріанським календарем – це приєднання до світової традиції. Це стане ще одним кроком до відокремлення від Росії та Московського патріархату.

Назарій додає, що крім того, відзначати Різдво за старим літочисленням нелогічно, адже в побуті ми давно користуємося виключно сучасним календарем. Святкування Різдва після Нового року применшує значення цього свята, робить його “другорядним” і менш очікуваним.

При переході на грудневу дату Різдвяний піст закінчиться до Нового року. Тоді більше віруючих будуть дотримуватися цього посту, адже зараз багато хто порушує його в новорічні свята, коли піст найсуворіший. Однозначно, святкувати Різдво необхідно 25 грудня, разом із усім цивілізованим світом. Традиція відзначати Різдво по юліанському календарю 7-го січня залишилася у РПЦ. Перенесення святкування дозволить завершити від’єднання українських церков від рф. Подалі від москви! – підсумував військовий.