Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Вівці, кози й алабаї: як на Прикарпатті відновлюють вівчарство: відео

-Реклама-spot_img
spot_img

Вже восьмий рік родина Лучківих займається вівчарством на Прикарпатті. Їхня ферма розташована у Карпатах на Долинщині.

Про будні та незвичайні історії з життя розповів журналістам Суспільного власник ферми “Дубовий кут” Василь Лучків.

Зараз тут живе приблизно 300 овець та ягнят п’яти порід. Є і п’ять кіз, які запам’ятовують дорогу додому та ведуть отару на полонину. У горах вівці живуть у теплу пору. Зимувати отару женуть в село Новий Мізунь.

“Почали ми з романівський овець, карпатських овець. Потім подивились, хотіли збільшити молочність. Тому привезли кілька мериноландів. Вони великі та м’ясні. Подивилися, що нема молока, привезли лакона. Хочу вивести породу карпатську молочну, щоб вона давала більше молока”, – розповідає Василь Лучків.

- Advertisement -

Овець доять двічі на день – вранці та увечері. Щоб видоїти всю отару, потрібно приблизно дві години. За добу тварини можуть дати 60-150 літрів молока.

Останні три роки овець на цій фермі стережуть шість алабаїв. Собаки охороняють отару на полонині від диких звірів. Алабаї змалку живуть у хліві з вівцями. Так вони звикають один до одного. Власники ферми кажуть, що собаки між вівцями мають бути світлого кольору, щоб отара боялася вовків.

“Були випадки, як на отару і собак нападали вовки. Одну собаку, Ляля є, дівчинка, порвали вовки. Ми зашили її. Десь місяць-півтора вовки знову нападали. Пси з ними билися десь години три. Але вовки не взяли ні одного пса. Собаки були трошки покусані, але після того вовки вже не приходять”, – розповів Василь Лучків.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні