Військовослужбовець Тарас Грень у Фейсбуці розповів та показав, чим харчуються військові.
“«Що ви бажаєте?» З цим питанням щодня стикаються курсанти, слухачі та персонал 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відвідуючи їдальню. Ще якихось два роки тому, подібне питання було б абсурдним. Адже вибору у військовослужбовців не було. Грубо кажучи ти міг їсти, або не їсти те, що тобі насипали в тарілку. Зараз вже з великою впевненістю можна констатувати те, що реформа з харчового забезпечення Збройних Сил України є вдалою і має потужні позитивні результати. Одним з багатьох прикладів успіху може стати їдальня 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного”, – розповідає Тарас Грень.
Довідково. Кількість військових спеціальностей для Сухопутних військ Збройних Сил України, за якими здійснює підготовку військовослужбовців 184-й навчальний центр, сягає більше півсотні. Крім цього тут проходять навчання й спеціалісти за окремими потребами частин. Іншими словами кожного дня кухарська зміна цього центру має тричі нагодувати, не багато не мало, а близько двох тисяч військовослужбовців. І зробити їжу для них якісною, смачною та різноманітною.
“Все це стало можливим завдяки кільком факторам. По-перше, якісний ремонт приміщення та по-друге, повне оновлення всього кухарського майна. Все це було зроблено кілька років тому. Саме тоді у кухарів з’явились сучасні пароконвекційні печі, що дозволяють одночасно готувати страви з м’яса і птиці на велику кількість людей. Так само змінились і котли, що дозволили не лише зменшити енергозатрати, але й налагодити смачне приготування страв фактично за конвеєрним принципом. Необхідний запас продуктів зберігається в нових потужних холодильних камерах. Все це значно спростило кухарську роботу. От наприклад пароконвекційні печі дозволяють готувати не лише дієтичне меню, але й смажити шашлики і навіть пекти бісквіти. Все це відбувається без втручання людини. Головне завдання персоналу якісно підготувати всі складники, закласти їх до печі та вибрати програму. Далі, як то кажуть справа техніки. Новітні котли можуть приготувати перші страви або гарніри в об’ємах по 400 – 500 літрів за раз. Причому вся їжа виходить смачною, адже поверхня котлів має рівномірний розігрів та теж контролюється відповідно обраної страви. Примітно, що переважна більшість обладнання українського виробництва”, – каже Грень.
Проте, запрацювати на повну потужність всі ці багатомільйонні вкладення змогли лише після проведення реформи продовольчого забезпечення частин.
“Всі зміни почались у нас з першого жовтня минулого року, – розповіла кухар-інструктор молодший сержант Оксана Балушка. – З цього дня ми почали забезпечуватись продуктами за новою системою. Замовляємо необхідні інгредієнти собі самі. Маємо великий вибір дуже високоякісних продуктів. З нового ми наприклад можемо замовити капусту броколі, такі фрукти як апельсини, мандарини, ківі. Значно збільшився набір спецій. З новинок, також, у нас є йогурти та кисломолочні продукти”.
Тепер військовослужбовці можуть вибрати між дієтичним м’ясом приготовленим на пару, і смаженим. Обрати собі салат з олією чи майонезом. А якщо хтось хоче, то йому покладуть всі страви. До речі, якщо хтось захоче добавки, то цілком спокійно можна ще раз підійти і взяти собі те чи інше блюдо. Їжі вистачає на всіх. Головне, щоб людина вийшла з їдальні не голодна.
“В день нашого перебування в частині, кухарі організували «день іноземної кухні». На перше було запропоновано класичний італійський національний суп «Мінестроне», з додаванням крупи, картоплі, бобів, зеленого горошку, та різноманітних спецій. Адже за рецептурою цей суп має мати легкий гострий післясмак. Салат «Грецький», приготований з оливок, маслин, сиру «Фета», свіжого болгарського перцю та огірків. Салат «Традиційний» — з крабових паличок, свіжої пекінської капусти, зеленого горошку і заправлений майонезом. На друге парове м’ясо, або шашлик з картопляним гарніром, або овочевим рагу. Десерт свіже ківі та узвар. (До речі, подібний обід у ресторані чи звичайному кафе міста Львова обійшовся б відвідувачу щонайменше у 150-200 гривень)”, – ділиться Грень.
За словами кухарів такі дні вони роблять регулярно. І не завжди, до речі, військовослужбовці розуміють старання кухарської зміни. От наприклад одного разу дівчата працювали чи не всю ніч, щоб приготувати страву високої французької кухні. Та хлопці цього не вподобали. Але всі страви традиційної української кухні тут люблять і поважають. Борщ, деруни салати «Дністер» та «Олів’є» вже не є предметом виключно святкових застіль. На прохання бійців тут їх готують доволі часто.
Багато зроблено в їдальні і для того, щоб відвідувачі отримували гарячу їжу. Звісно, її видача на таку кількість людей займає багато часу. Раніше, ті хто приходив останніми завжди їли холодні страви. Проте зараз цю проблему вдається вирішувати. Адже роздача їжі проводиться на два конвеєри, які обладнанні сучасними лініями видачі. Для гарнірів та перших страв тут передбачені спеціальні столи з підігрівом, а для м’яса та риби є окремі сучасні пластикові термоси. До речі, їх ще використовують коли потрібно привезти їжу для підрозділу безпосередньо на полігон, щоб не переривати занять, скажімо, з тактики. Вони зручні у використанні, зберігають страви теплими до п’яти годин. А головне їх легко транспортувати.
До речі, в частині організовано суворий контроль за якістю всіх продуктів. За словами начальника продовольчої служби навчального центру старшого лейтенанта Дмитра Відмінчука, всі продукти мають сертифікат. Крім цього перед закладкою на зберігання кожна партія проходить перевірку якості спеціалістами частини.
Отже реформування українського війська триває. І відбувається воно відповідно до стандартів провідних країн світу.
ДЯКУЄМО “БРАТЬЯ”!
“Антифашист” ти вже для усіх “виблядків” по черзі газові камери підготував? Тобі на Росії “западенці” жити заважають?
Не біда на вигляд. Чому ніхто не усміхається? Москалі і їх тролі завідомо ідуть на три букви.
Чому це? Ми теж маємо право висловлювати свою думку. Адже у вас начебто демократія)
а нащо ліпите вареники і робите тушонки, якщо ваші вояки харчуються, як колись “у обкомовській столовій”. Гарна картинка, але віри нема
Тобі вже там давно прогули ставлять.
Неправда це все. Були ми в різних частинах. Більш менш нормальне харчування у офіцерів. І то не всюди. Рядовий склад харчується дуже погано, особливо передова. А це все вистава. Знято на раз для преси. Поїдьте самі і подивитеся тільки не попереджайте що приїдете
Що ти створиш? Придурок. Все просрали, і бурим. Мозги включи дибіле блять. Таке враження що за банку паличок і у вуйка стриляти будете в сусіднє село-гамно…
Виглядає класно – як у макдональдсі
Рівень харчування і сама обстановка у військових їдальнях
тепер значно кращі ,аніж в радянські часи. От би ще й саму українську армію мати кращу за радянську….