В Україні за зміну кольору транспортного засобу передбачене покарання. У разі виявлення різниці – автомобілісту доведеться віддати кругленьку суму. Про те, як уникнути штрафу, розповіли юристи. Пише Апостроф
За словами фахівців, іноді під час експлуатації “залізного коня” автовласники можуть зіткнутися з проблемами з його зовнішнім виглядом. Щоб виправити ситуацію, проводять “косметичний” ремонт, в складних випадках – кардинально змінюють колір авто.
У такому разі водієві або довіреній особі потрібно звернутися у Сервісний центр МВС, без прив’язки до адреси реєстрації, з пакетом документів. Там вимагатимуть наявність:
- паспорта;
- ідентифікаційного номера;
- довіреності на уповноважену особу (за потреби);
- свідоцтва про реєстрацію транспорту.
“Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором транспортного засобу вважається той, який займає понад 50% видимої частини кузова. Для вантажних авто – це колір кабіни”, – пояснюють юристи.
Примітно те, що під час реєстрації машини у графі “колір” вписують лише 11 основних кольорів, без уточнень про відтінки:
- чорний;
- синій;
- зелений;
- бежевий;
- червоний;
- фіолетовий;
- оранжевий;
- жовтий;
- білий;
- коричневий;
- сірий.
Завдяки цьому водії можуть не здійснювати перереєстрацію авто, якщо відтінок інший, але колір той самий.
При цьому покриття кузова легковика (кабіни вантажівки) ламінаційною чи антигравійною прозорою плівкою перереєстрації в Сервісному центрі МВС не вимагає. Аналогічно і з обтягуванням авто кольоровою плівкою, якщо колір та відтінки не виходять за рамки “рідного” кольору.
Юристи застерігають, що законодавством передбачене покарання, якщо під час зупинки правоохоронець помітить відмінність між реальним кольором авто та вказаним у свідоцтві про реєстрацію. За таке порушення штраф становить 850 грн, за ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нагадаємо Поліція оштрафувала львів’янина, який посадив за кермо дев’ятирічну доньку