З 3-го до 5-го травня в Івано-Франківську пройде Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва “Свято ковалів”. Всі акції відбудуться в середмісті.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
На 17-й фестиваль “Свято ковалів” до Франківська приїдуть делегації учасників з 20 країн. Більшість – з країн Європи, які вже долучалися до франківського фестивалю раніше, а також США й Ізраїлю. Вперше цьогоріч на свято вогню і металу прибудуть майстри з Китаю, Мексики, Туреччини та Австралії, пише КУРС.
Ковальському фесту традиційно віддадуть площу фортечної галереї Бастіон та її виставкові галереї. На площі впродовж усіх трьох днів фестивалю, 3-4-5 травня, відбуватимуться урочистості, майстер-класи, “живе” кування та ярмарок.
Тема цьогорічного “Свята ковалів” – місто-порт, а символ – якір. Тож усі ковалі впродовж фесту викують для Франківська якорі – скульптури від мініатюр до стилізацій під реальні корабельні аксесуари.
“Ми запросили кожну з делегацій майстрів кинути свій якір у Франківську. Це має стати символом привернення уваги до екології міста та краю загалом”, – пояснив організатор фестивалю, голова місцевої Спілки ковалів Сергій Полуботько.
Він розповів, що тема збереження екології в контексті “Свята ковалів” знайшла дуже цікаву реалізацію. До організаторів фестивалю звернулися реконструктори з проекту “Корабельна майстерня” – зголосилися як учасники з проектом “Зниклі річки Франківська” та попросили викувати якір до середньовічного човна, який зараз реконструюють на міському озері.
“Реплікацію справжнього історичного якоря виявилося зробити досить складно, – розповів Сергій Полуботько. – Тому ми обіграли завдання в темі фестивалю і трансформували ідею створення якоря в нічні кування. Під час них майстри спільно викують якір для корабелів”.
Тему “Свята ковалів” розвине інсталяція Валер’яна Федоряка “Зниклі ріки” в галереї “Арт-на-Мур”. В ній використають елементи давніх човнів, покажуть макети та відтворять втрачені річкові шляхи Франківська.
“Автор інсталяції дослідив історичні джерела і відкрив, що у давньому Франківську, в той час, коли Бистриця була судноплавною, було ще кілька річок – з часом вони зникли. Він знайшов у нашому місті рештки мостів на тих зниклих ріках і хоче показати їх нам – бо ми навіть не здогадуємося, що це таке, – інтригує Полуботько. – Кінцева ідея інсталяційного проекту – не лише привернути увагу до екології, а й зробити скульптурні знаки на залишках цих мостів – як нагадування для містян про незвортні зміни”.
Зараз органзатори “Свята ковалів” розглядають можливість перформансів спільно зі справжніми містами-портами, які є побратимами Франківська, – Гданськом та Клайпедою.
А ще на фестивалі волонтери будуть збирати кошти на допомогу полоненим в Росії українським морякам – батьки одного з них, Андрія Ейдера, живуть у Франківську.
Ну, а головним шоу фестивалю стануть нічні кування 4 травня, повідомили співорганізатори, меценати Віктор Вінтоняк та Мар’яна Заклінська. Готуйтеся до джазу, який буде супроводжувати кування і творитиме нове звучання металу. Вогняне шоу завершить ковальську ніч.
Також у програмі “Свята ковалів” – перша в Україні міжнародна конференція “Художній метал. Візії майбутнього”. Та перша міжнародна виставка металевої скульптури “Vox.Ferrum” у “Підземному Переході Ваґабундо”.
Не можна пропустити і відкриття знову ж таки першої скульптурної композиції в повітрі “Мої птахи”, автором якої є відомий франківський майстер Василь Гудима. Зараз готують світло – птахи, що парять в середмісті між майданом Шептицького і вулицею Галицькою, будуть цікаво освітлені. Відкриття скульпутри зі світлом обіцяє стати ще одним перформансом “Свята ковалів”.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!