"Ворога нищили зі всього, що було", - історія спецпризначенця, який знищував російських окупантів на півночі та сході України
Диван на коліщатках в темній вітальні

“Ворога нищили зі всього, що було”, – історія спецпризначенця, який знищував російських окупантів на півночі та сході України

Автор: Влада Гнатів
08/08/2022 13:44
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Боєць ССО Збройних сил України на позивний Доцент захищає Україну з 2015 року. Чоловік мріяв стати військовим з дитинства.

Як Доцент знищував російських окупантів на півночі та сході України, яку тактику обирав з побратимами при обороні країни, читайте у матеріалі Суспільного.

“З моїм товаришем ми разом навчалися в школі. І ми хотіли бути військовими. Хтось хотів літати, я вибрав шлях виконувати завдання на суші”, — розповідає боєць.

Закінчивши спеціалізований навчальний заклад та отримавши рік досвіду у військовій частині, Доцент з 2015 року воював в зоні АТО/ООС.

“Наші підрозділи виконували завдання з контрснайперської та контрдиверсійної боротьби та інші завдання, які притаманні підрозділам спеціального призначення. Кажучи про АТО/ООС, ми там здобули великий досвід. Працювали групами для затримання, ліквідації особливо небезпечних злочинців, груп ДРГ, які діяли на нашій території”, — розповідає Доцент.

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну його підрозділ знищував російських окупантів. Тоді ворожі колони очолювала техніка з найсучаснішим обладнанням, вочевидь, щоб навіяти страх, каже Доцент. Але її українські військові успішно ліквідували.

“Ворог спочатку намагався йти в наступ, намагався захоплювати нові населені пункти, робити це зухвало, просто в’їжджаючи туди колонами й блокуючи міста, місцеве населення, розстрілюючи його. Тактика наших військ, зокрема підрозділу спеціального призначення була спрямована на те, щоб нанести вогневе враження. Ворога нищили зі всього, що було. І згодом ворог відступив. З великими втратами відступив”, — каже боєць.

"Ворога нищили зі всього, що було", - історія спецпризначенця, який знищував російських окупантів на півночі та сході України

Спецпідрозділ, у якому служить Доцент, спочатку виконував завдання на півночі країни. Коли ворог з втратами відступив з Київщини та Чернігівщини, менш ніж за добу спецпризначенці перебазувалися на Харківський напрямок. Там росіяни добре окопалися, захопили великі населені пункти. Бійці отримали завдання знищувати російських військових на близькій відстані.

“Підходити на дистанцію, достатню для використання протитанкових засобів, також для нанесення вогневого враження зі стрілецької зброї. Противник був розгублений. Раніше такого з ним не відбувалося, тобто впритул до нього не підходили, не знищували, і ворог від цього запанікував. Ця тактика успішно використовувалася впродовж двох-трьох тижнів”, — каже боєць.

Потім росіяни отримали підкріплення, виставили спостережні пости, облаштували підземні ходи та почали маскуватися, тому наближатися стало важче. Тож спецпризначенці почали скидати боєприпаси з безпілотників.

Коли росіяни зосередили велику кількість військ на Донецькому та Луганському напрямках, підрозділ Доцента перевели туди. Бійці також брали участь у боях за Сєвєродонецьк. Інфраструктуру цього міста окупанти почали нищити, використовуючи тактику “випаленої землі”, тому довго втримувати рубежі в Сєвєродонецьку було неможливо, вважає спецпризначенець.

“Після того уже жодних стрілкових боїв не відбувалося. Ворог не хотів тактично нас перемогти. Він хотів нас просто там знищити, знищивши будівлі. І практично все своє ураження, яке він мав на тому напрямку, використовував завжди, щохвилинно для того, щоб нищити українську інфраструктуру”, — розповідає боєць.

Зараз спецпризначенці роблять максимум, щоб зберегти людські життя та кожен клаптик української землі.

“Ми — не наш противник, ми бережемо себе. Ми максимально ефективно стараємося використовувати всі засоби, наявні ресурси, які в нас є, і людську силу для протидії в цій війні. Повірте, ми робимо максимум для того, щоб зберегти кожен кілометр, сантиметр нашої землі, тому що для нас це є дуже важливо”, — запевняє Доцент.