Вперше в історії український пілот F-16 збив 6 крилатих ракет за один бойовий виліт
Диван на коліщатках в темній вітальні

Вперше в історії український пілот F-16 збив 6 крилатих ракет за один бойовий виліт

Автор: Олег Мамчур
07/01/2025 13:48
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Український пілот на F-16 збив 6 ракет за один бойовий виліт. Дві із них він збив авіаційною гарматою. 

Про це повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

За його словами, це відбулося під час масованої атаки 13 грудня 2024 року. Український пілот знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт, застосувавши усі чотири ракети класу “повітря – повітря” та авіаційну гармату.

Юрій Ігнат додав, що ми отримали від партнерів не надто нові модифікації «Ефок», ми не маємо на цих літаках потужних радарів та далекобійних ракет.

Зазначається, що це вперше в історії застосування Fighting Falcon. У Повітряних силах стверджують, що мають «стовідсоткове підтвердження факту за результатами об’єктивного контролю»:

«За результатами об’єктивного контролю маємо стовідсоткове підтвердження факту, що вперше в історії у протиповітряному бою американський винищувач F-16 збиває шість крилатих ракет, дві з них — авіаційною гарматою. І робить це — українець!».

Це відбулося під час масованої атаки по Україні вранці 13 грудня. Тоді росіяни запустили по Україні майже 200 ворожих безпілотників, «Кинджали», балістику. А також 94 крилаті ракети повітряного, морського та наземного базування.

У дописі йдеться, що саме крилаті ракети є основною ціллю для винищувачів. Українські F-16 мають лише чотири авіаційні ракети класу «повітря-повітря»: середнього та ближнього радіуса дії. Неназваний пілот, побачивши групу крилатих ракет, знищив дві з них ракетами із більшою дальністю. Потім льотчику довелося зблизитися до близько двох миль, аби застосувати ракети меншого радіусу. Обидві — успішно.

Коли пілот виконав команду з пункту управління та відійшов у визначений район, на його курс вийшла ще одна ворожа ціль, яка, вочевидь, рухалася у напрямку Києва. Він доповів «на землю» про готовність працювати, але з озброєння на F-16 залишилася лише скорострільна авіаційна гармата.

«Я розумів, що шансів поцілити у ракету, що летить зі швидкістю 650 км+ небагато. Спершу треба знайти її в небі вирівнятись по висоті і з відстані не більше як 500 метрів вести вогонь на випередження. Та й підлітати ближче вкрай небезпечно — у разі детонації бойової частини в 450 кг є великий ризик для літака, щонайменше влетіти у хмару уламків», — розповів пілот.

Крім того, збивати повітряні цілі авіаційною гарматою у США пілоти вчилися виключно на тренажерах. В реальному польоті українські пілоти F-16 жодного разу не застосовували гармату проти ракет:

«Спочатку шукав ціль внизу — нічого. Потім набрав висоту, підняв радар і побачив її. Зробив усе, як вчили інструктори в США, як відпрацьовував на тренажері. Кілька черг із гармати — і вибух… потім ще один! Повторна детонація… подумав я, — але, як виявилось за результатами об’єктивного контролю — ракет було дві! Летіли «етажеркою», поруч одна від одної. Ну, власне, того дня я мабуть поставив рекорд. Втім, головне — результат! Радію, що мені вдалося, присвячую цей успіх усім побратимам, які пішли у вічний політ, так і не дочекавшись F-16 в українському небі».

Представник ПС Юрій Ігнат зазначив, що пілота зустрічали оплесками та оваціями на аеродромі. А американці були «приємно здивовані, дізнавшись, як працюють їх підопічні».

«Тільки уявіть, яку грізну стримуючу силу в центрі Європи становитимуть загартовані війною українські пілоти, коли на озброєння Повітряних Сил надійдуть, скажімо, F-35-ті!», — констатували у дописі.