Нітрати містяться не лише у багатьох овочах та фруктах, а також і в людському організмі. При цьому вони не завжди діють як отрута.
Про це у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Як пояснила урядовець, нітрати – це солі азотної кислоти, які також називають селітра. Ці солі є частиною багатьох рослин, ґрунту і навіть нашого організму.
Більшість здорових людей не матиме проблем з нітратами, адже в допустимих нормах нітрати абсолютно не страшні. Проте, якщо їх споживати з їжею або водою надто багато, вони починають концентруватися в організмі у великій кількості й тоді перетворюються на нітрити, які вже дійсно несуть шкоду, – роз’яснила Супрун.
Також в. о. міністра спростувала поширену думку, що в кавунах міститься дуже багато нітратів. Насправді, зі своїми 60 міліграмами на кілограм вони далеко не рекордсмени. Найбільше нітратів міститься в шпинаті, селері, листовій капусті та столових буряках. Найменше шкідливих солей мають цибуля, перець, баклажани та зелений горошок.
За словами Супрун, ВООЗ рекомендованою денною дозою нітратів вказує 3,7 мг/кг, тобто 222 мг для людини, масою 60 кг. Проте це обмеження на сьогодні вважається занадто застережливим, адже у здоровому раціоні показники будуть вищими. Крім того, переваг від вживання овочів більше, ніж потенційних ризиків.
Як мінімізувати шкоду від нітратів:
- Можна вживати менше овочів з першого врожаю. Нітратів в них все-таки може бути трохи більше.
- Їжте тільки ті частини овочів та фруктів, що містять найменше нітратів.
- Готуйте овочі, але пам’ятайте, що надмірна термічна обробка вбиває і корисні речовини.
- Не купуйте нітрат-тестери, бо вони не працюють.
І пам’ятайте, овочі – це невід’ємна частина здорового харчування. Боятися нітратів і тому знижувати кількість овочів у раціоні – абсолютно не потрібно,
– підсумувала Супрун.
Нас тримають за лохів
Чим більше нітратів тим краще. Нітрати взагалі то це гівно. Ви його завжди споживали
За поради міністри не несуть ніякої відповідальності. Тому можуть плести будь-що. І це не лише Супрун стосується. Оцінкаїх діяльності – це стан у міністерсві і відповідній галузі, де вони роздають обовязкові накази і за які несуть відповідальність.