Українські бізнесмени масово співпрацюють з зарубіжними країнами. У підсумку, що цілком закономірно, їм доводиться регулярно стикатися з питаннями імпорту і експорту. Митне оформлення має відповідати всім стандартам. При транспортуванні вантажів потрібно врахувати масу нюансів: правильно підготувати документи, розрахувати суму мита, заповнити декларацію і впоратися з іншими завданнями. Щоб не допустити помилку в такій відповідальній справі, багато підприємців користуються послугами митних брокерів. Серед усієї кількості фахівців буває складно визначити справжнього професіонала.
Що входить в обов’язки митного брокера?
Брокером може виступати як юрособа, так і індивідуальний підприємець. Проста фізособа не може бути митним брокером (тільки агентом з митного оформлення, перелік повноважень якого значно вужчими). Компанія, яка бере на себе подібні зобов’язання, є представником клієнта в рішенні більшості питань, пов’язаних з транспортуванням вантажів. При цьому митний брокер безпосередньо виступає від імені замовника, а не виконує функцію посередника. В послуги митного брокера може входити:
- збір документів, сертифікатів і довідок різних типів з їх перевіркою і коригуванням;
- заповнення декларації відповідно до специфіки вантажу;
- оцінка вартості товарів і розрахунок мита;
- комунікація з митниками, співробітниками банківських та інших організацій;
- вирішення спірних і конфліктних ситуацій, що виникають на різних етапах транспортування вантажу;
- консультація клієнта по виникають в ході співробітництва питань.
Також іноді такі компанії дозволяють організувати логістику, беруть участь у вирішенні інших проблем. Точний перелік послуг обговорюється на етапі укладання договору з конкретним клієнтом.
На що звернути увагу при виборі митного брокера?
Допомога грамотного фахівця складно недооцінити. Професійний брокер допоможе мінімізувати витрати і уникнути зайвих витрат, візьме на себе бюрократичну тяганину і переговори з держорганами, організовує швидку доставку і не допустить затримки вантажу. Однак, вибрати хорошого брокера буває складно.
Перше, на що варто звернути увагу при виборі – наявність всієї підтверджуючої документації, дозволу на ведення діяльності. Перевірити це можна онлайн: всі компанії вносяться до Реєстру митних брокерів, який доступний у вільному доступі в інтернеті. Є сенс перевірити ще раз і відсутність заборгованостей по сплаті податків і внесків (це підтверджує відповідальність компанії). Також варто ознайомитися з відгуками підприємців, які вже співпрацювали з цим брокером. У хорошій компанії обов’язково повинна бути відповідна матеріально-технічна база, яка дозволяє повноцінно вести діяльність. Не варто відразу поспішати укладати договір: спочатку найкраще поспілкуватися з представниками компанії, задати всі питання, обговорити перспективи. Брокер, якому можна довіряти, ще на початковому етапі співробітництва зможе намітити план подальших дій і розрахувати терміни. Укладення договору є обов’язковою складовою співпраці. У цьому документі стоїть чітко зафіксувати права та обов’язки обох сторін, а також – терміни виконання. Митний брокер – це особа, якій ви довіряєте конфіденційну інформацію про свій бізнес, тому до його вибору варто підійти з усією відповідальністю. Ознайомитися з тонкощами роботи митного брокера можна на сайті https://nty.ua/poslugi/mitniy-broker-v-kiyevi