Паралельний підрахунок голосів свідчить, що в Івано-Франківській міській раді буде монобільшість, а загалом проходить три партії: Свобода, Європейська Солідарність та Батьківщина.
Пристрасті, що вирували в день виборів на дільницях, гаряча ніч підрахунку – вже в минулому. Тепер вся увага партій, їх кандидатів та й загалом мешканців Івано-Франківської громади прикута до одного місця – ТВК, пишуть Версії.
Саме тут зараз приймають протоколи з мокрими печатками, а опісля встановлюватимуть результати виборів – вирахують виборчу квоту та ділитимуть депутатські мандати.
За інформацією Івано-Франківської обласної організації “Комітет виборців України” явка на дільницях в місті Івано-Франківську склала 39,46%.
Зранку 26 жовтня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який згідно екзит-полу здобув впевнену перемогу на місцевих виборах, отримавши 84% підтримки виборців, оприлюднив результати паралельного підрахунку голосів на виборах до Івано-Франківської міської ради. За цими даними проголосувало 78086 виборців. Понад 5 тисяч бюлетенів визнали недійсними.
До Івано-Франківської міської ради проходять три партії, долаючи 5% бар’єр: ВО “Свобода”, “Європейська Солідарність” та ВО “Батьківщина”:
- Свобода – 50,8%
- Європейська Солідарність – 16,66%
- Батьківщина – 5,06%
- За майбутнє – 3,9%
- Слуга народу – 3,85%
- УДАР – 3,15%
- Українська Галицька Партія – 2,96
- Голос – 2,68
- Платформа Громад – 2,2
- Сила і Честь – 1,25
- Народний Рух – 0,68
- Наш Край – 0,26
Примітно, що таким чином “Батьківщина” вибиває “Слугу народу”, яка заходила до міськради за результатами екзит-полу, проведеного “Центром розвитку ініціатив”.
Дані паралельного підрахунку дозволяють приблизно вирахувати виборчу квоту та спрогнозувати, скільки місць отримає у міськраді кожна з партій.
Виборча квота – це кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата. Для цього загальну кількість голосів за ті партії, які здобули від 5% підтримки виборців, а отже, беруть участь у розподілі мандатів у місцевій раді, ділять на кількість мандатів, за мінусом так званих гарантованих місць (перший номер єдиного списку партії). Детальніше – у статті 257 Виборчого кодексу України.
Спробуємо розібратися з механізмом застосування виборчої квоти на прикладі паралельного підрахунку результатів виборів до Івано-Франківської міської ради – екстраполюємо їхні результати на чинні виборчі правила.
Отже, до Івано-Франківської міськради проходить три партії: Свобода здобула 39 671 голос, Європейська Солідарність – 13 007 голосів, Батьківщина – 3 952 голоси. Загалом ці партії отримали 56 630 голосів.
Кількісний склад міськради – 42 депутати, кожна партія отримала по одному гарантованому мандату (можемо привітати Руслана Марцінківа, Олексія Петечела та Руслана Терешка, адже саме вони очолили списки свої партій) – відтак залишається 39 мандатів.
Ділимо 56 630 на 39 і отримуємо 1452, 05. Отже, квота на виборах до Івано-Франківської міської ради становить 1452 голоси на один мандат.
Відповідно до чинної норми про 25% квоти, кандидату для обрання депутатом потрібно було б набрати 363 голоси.
Тепер вся увага зосереджується на територіальні виборчі округи: їх в Івано-Франківській ОТГ було шість.
Кандидатів, які отримали голосів у розмірі щонайменше 25% виборчої квоти, розмістять на початку списку в порядку зменшення кількості голосів за них. При рівній кількості голосів чергу кандидатів формуватимуть так, як на момент балотування визначила партія. Після кандидатів, які пройшли до ради за квотою, решту розміщують у списку в черговості, визначеній партією – так званий єдиний список.
Оскільки поки немає даних голосування за окремих кандидатів, ми не можемо визначити, хто саме сяде у депутатське крісло. Проте ми можемо з високою вірогідністю визначити кількісний склад міськради по партіях:
- Свобода – 28 депутатів
- Європейська Солідарність – 10 депутатів
- Батьківщина – 4 депутати
Остаточно кількісний склад міської ради Івано-Франківської ОТГ визначить ТВК після опрацювання 100% протоколів.
корупційний ЄС знов обісрався, класно) зелена сопля теж, Свобода рулить!