Вибираючи одяг для улюбленої дитини, дуже важливо приділяти увагу кожній дрібниці. Комфорт ніжок залежить не тільки від гарного взуття, а й від правильно вибраних шкарпеток.
Сьогодні у каталозі магазину “Shkarpetku” можна вибрати і купити оптом багато моделей дитячих шкарпеток з різних матеріалів, просто очі розбігаються. Але визначитися з вибором дуже складно. Знаючи особливості різних матеріалів, можна вибрати потрібний варіант.
Шкарпетки з бавовни
Королем матеріалів для виробництва дитячих шкарпеток можна назвати бавовну. Цей матеріал не викликає алергію навіть у новонароджених дітей, не дратує ніжну шкіру. Бавовна здатна вбирати вологу, якщо ніжки спітніли. Вироби із бавовни не вимагають делікатного догляду. На жаль, вироби з чистої бавовни можуть розтягуватися і сповзати з ніжки, тому у виробі допускається присутність синтетичних волокон для надання еластичності носочкам.
Шкарпетки з бамбука
Ще один гідний варіант – шкарпетки з бамбукового волокна. Бамбук перешкоджає розмноженню грибків та бактерій, вбирає вологу і дозволяє шкірі «дихати», тому бамбукові шкарпетки стануть просто знахідкою для довгих прогулянок. Бамбукове полотно дуже міцне і довговічне, тому шкарпетки з бамбука прослужать дитині довгий час.
Шкарпетки з льону
Лляні шкарпетки вважаються найкращим варіантом для теплої пори року. Льон не допускає перегріву тіла в спеку і забезпечує хорошу вентиляцію, запобігаючи появі неприємного запаху.
Шкарпетки з віскози
Віскоза є синтетичним матеріалом і багато фахівців радять не купувати дітям вироби із синтетики, проте в деяких випадках, наприклад, при алергії на натуральні матеріали, шкарпетки з віскози можуть стати в нагоді. Віскоза добре пропускає повітря, тому ніжки не потітимуть. Однак, тепло віскоза зберігає не дуже добре, тому для холодної зими такі шкарпетки не підійдуть.
Шкарпетки з вовни
Вовняні шкарпетки споконвіку вважалися найкращим варіантом для холодної пори року. Шкарпетки з вовни можна носити з валянками, гумовими чобітками, загалом, з будь-яким зимовим та демісезонним взуттям. Вовна добре зберігає тепло, але при намоканні втрачає свої теплоізоляційні властивості.
Важливо пам’ятати, що вовна може викликати алергію у дітей, тому вовняні шкарпетки краще одягати другим шаром поверх тонких шкарпеток з бавовни або бамбука. Вовна може деформуватися при неправильному догляді. Вироби з вовни слід прати в режимі делікатного прання за низької температури або вручну в теплій воді.
Поради щодо вибору дитячих шкарпеток
- Купуючи шкарпетки з малюнком, простежте, щоб з внутрішньої сторони не було великих вузлів і петель з кольорових ниток, оскільки вони заважають одягати шкарпетки, натирають ніжки та можуть заплутуватися у пальчиках.
- Не купуйте шкарпетки на виріст, тому що дитина напевно зносить їх до того, як ніжка встигне вирости, а довгі шкарпетки будуть сповзати з ніжки і збиратися грудкою у взутті.
- Відмінним варіантом для дітей стануть шкарпетки із протиковзким покриттям на ділянці стопи. Вони захистять малюка від падіння підлогу під час активних ігор.
- Не заощаджуйте на шкарпетках. Хороші, якісні шкарпетки коштують не набагато дорожче за дешеві аналоги, але відчуття дитини значно відрізнятимуться.
- Для щоденного носіння не купуйте білі та світлі шкарпетки. Звичайно, для дитячих ранків пара таких шкарпеток просто необхідна, але у повсякденному житті білі шкарпетки дуже скоро перетворяться на брудно-сірі, а повернути колишню білизну буде дуже складно.
- Купуючи шкарпетки, простежте, щоб гумка не була надто вузькою та жорсткою.