-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Виграли люди, які отримають якісне медичне обслуговування»,- у міську центральну клінічну лікарню закуплять обладнання на 400 тисяч євро

-Реклама-spot_img
spot_img

Нещодавно, Івано-Франківська міська центральна клінічна лікарня отримала 400 тисяч євро на закупівлю нового обладнання. Журналіст Правди.іф поспілкувалася із менеджером з комунікацій Олександром Новосьоловим та дізналися про підготовку до проєкту, труднощі на шляху та яке обладнання планують закупити.

-Олександр, розкажіть, що це був за проєкт?

-Це проєкт, який відбувається у рамках Програми транскордонного співробітництва
Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, код проєкту HUSKROUA/1702/8.2/105. Простіше, то це програма, яка розрахована на країни карпатського регіону. Воно передбачає різноманітні проєкти гуманітарної частини, інфраструктурні частини, покращення взаємин між сусідами. Як правило, то в цій програмі повинні приймати участь 4 партнера, але ті регіони, які мають спільний кордон, такі як Івано- Франківська область має спільний кордон з Румунією через карпатський хребет, приблизно 140 кілометрів спільного кордону. Тому нам було не обов’язково 4-ох партнерів, а було достатньо 2-ох. Контакт між Івано-Франківськом та Бая-Маре був вже давно.

- РЕКЛАМА-

Розкажіть більш детальніше?

-Співпраця наша з містом Сігета-Мармацій розпочалася в рамках цього проєкту приблизно 2.5 роки тому. Це були наші перші зустрічі, контракти, обговорення та пошук проблем, де би ми могли співпрацювати. І це була проблема забезпечення Івано-Франківської міської клінічної лікарні та лікарні Сігету-Мармацієй необхідним обладнанням у рамках медичної реформи, що відбувається в Україні. В першу чергу ми поставили за мету покращити медичне обладнення в наших лікарнях.

-Як відбувалася підготовка до проєкту?

-Підготовка до проєкту була непростою, тому що дуже багато залежало від особистих
контактів. Команда, яка готувала це координатор – Уляна Сидор, директор центральної міської лікарні Тарас Масляк, координатор по румунсько-українським зв’язкам Новосьолов Олександр. Складність полягала в тому, що за умовами проєкту 10% того гранту, який мала отримати міська лікарня, має гарантувати міська рада. Це рішення повинно було бути прийняте на сесії міської ради і завдячуючи хорошим контактам з міською радою та міським головою Русланом Марцінківим це рішення було прийняте. Для наших партнерів, а саме для директора Муніципальної лікарні румунського міста Сігету-Мармацієй Раду Дунка ключовим був рубіж, коли під час зустрічі з міським головою Івано-Франківська, мер сказав: «Працюємо!». Саме тоді наші румунські партнери зрозуміли, що ми налаштовані серйозно. Це все було в серпні 2017 року. Після цього розпочали готувати необхідну документацію, аналізувати проблеми, розпочалися поїздки та робочі зустрічі. І вже в червні 2019 року була
підписана угода між лікарнею Івано-Франківська та лікарнею Сігету-Мармацієй. Після цієї угоди ми чекали рішення Європейського Союзу. І вже в вересні ми отримали позитивний результат.

-Що ви відчували, як дізналися, що виграли грант?

-Коли ми дізналися про це, то звичайно ми були дуже раді. Але ще ми будемо радіти вже через рік, коли проєкт буде завершений — це буде наша найбільша радість. Справжніми людьми, які виграли цей проєкт будуть не керівники лікарні, не команда, а найбільшу користь отримають мешканці Івано-Франківська та Сігета-Мармацій, які зможуть отримати якісні медичні послуги на сучасних апаратах.

-Які ще є особливості цього проєкту?

-Цей проєкт ще унікальний в тому, що окрім обладнання, ми отримаємо ще навчання для наших спеціалістів-медиків. Вони зможуть отримати навчання та стажування в Європі. З метою набуття практичного досвіду у роботі із сучасною медичною технікою. Наші фахівці перед тим як розпочати працювати із новим обладнанням, спочатку навчатимуться ним користуватися. Загальна кількість людей — 70 чоловік, які приймуть участь у цих тренінгах. Ці навчання будуть проходити і в Україні, і в Румунії. Перший тренінг запланований вже на початок грудня цього року.

-Коли та яке буде закуплятися обладнання?

-Перша частина обладнання буде закуплена до кінця цього року, а вже за рік ми маємо
завершити проєкт повністю. Я не медик, але можу назвати загально, що буде закуплене обладнаня для хірургії, для кардіології, для лабораторії та сучасний офтальмологічний мікроскоп. Це класно тим, що всі ці гроші не будуть взяті із міського бюджету, а мешканці міста зможуть отримати якісне медичне обслуговування за грантові кошти. Це зменшить навантаження на бюджет.

-Раніше ви казали про 10% від міського бюджету, що це за гроші?

-Це були такі умови гранту, як гарантія. Тобто, щоб бачити серйозність наших намірів
європейці повинні бачити на рахунку 10% від всієї суми. Це маркер, що ми готові працювати. Коли грант закінчиться, то ці гроші Європейський Союз компенсує.

-Які подальші плани?

-Зараз на початку 2020 року будуть оголошені наступні гранти в межах програми
HUSKROUA, які там будуть оголошені проєкти ми ще не знаємо. Ми вже працюємо над тим, щоб на наступний рік подати заявку на цікавий проєкт, щоб отримати корисні речі для Івано-Франківська.

-Дякуємо за розмову!

Підготувала Влада Карєва

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. Як “виграли” люди, то чого Кернеса відправили в Німеччину? Як нам, то “телемедицина”, як собі, то Шаріте. Худоба!

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні