Вийшов трейлер фільму «Я і Фелікс» з прикарпатцем Юрієм Іздриком
Диван на коліщатках в темній вітальні

Вийшов трейлер фільму «Я і Фелікс» з прикарпатцем Юрієм Іздриком

Автор: Олег Мамчур
10/02/2024 17:54
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

«Я і Фелікс» – екранізація роману «Хто ти такий?» письменника і військового Артема Чеха.

Фільм та книжка розповідають історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. Чоловік, глибоко травмований різними війнами, зіграє у житті підлітка важливу роль, повідомляє “Читомо”.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Фелікса у стрічці зіграв український письменник Юрій Іздрик. Восьмирічного хлопця Тимофія грає Андрій Чередник, син Артема Чеха й Ірини Цілик. У фільмі також зіграли актори Анастасія Карпенко, Володимир Гладкий, Андрій Ісаєнко та інші.

«Я знімала цей фільм найперше для українських глядачів і глядачок, тобто це глядацьке кіно. Перші покази в Україні підтвердили мої відчуття, що фільм попадає в доволі різні цільові аудиторії. «Наступного разу приведу маму», «Треба було брати своїх підлітків». Мені здається, так і є. Я знімала кіно для нас (покоління людей, що були підлітками в 90-ті), для наших дітей, але також і для наших батьків, з якими багато про що варто поговорити», – написала Ірина Цілик.

Роман «Хто ти такий?» видали у Meridian Czernowitz 2021 року. Того ж року він став «Книгою року BBC».

«Хто ти такий?» – час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений далекою війною ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс.

«Хто я такий?» – запитує себе наприкінці роману майже дорослий автобіографічний Тимофій. Шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання. У випадку Артема Чеха – виховання в тіні відразливого досвіду чужої війни, що раптом виявляється моральною і фізичною підготовкою до власної, хоча якраз її ми у цьому романі не знайдемо. Але, можливо, знайдемо всі ті дитячо-юнацькі ініціації, крізь які нам самим довелося продиратися до зовсім не такого, як очікувалося, дорослого життя», – йдеться в анотації.