81-річний викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу встановив світовий рекорд з бігу в категорії 80+.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Іван Файчак — багаторічний викладач кафедри фізичного виховання і спорту, а сьогодні — інструктор з фізичного виховання Центру молодіжного спорту, вкотре не словом, а ділом засвідчує свою професійну майстерність.
Підтягнутий, усміхнений, цілеспрямований, з іскрою в очах — таким знають Івана Ільковича не лише в університеті, а й на Прикарпатті, в Україні й світі. А ІФНТУНГ віддавна вважає його своєю живою спортивною легендою.
Цьогоріч Іван Файчак привіз з IХ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів легкої атлетики імені М. М. Баки, які відбулись нещодавно в Дніпрі на стадіоні «Олімпійські резерви», дві срібні та одну золоту медаль, встановивши світовий рекорд у віковій категорії 80+ з бігу 200 метрів із бар’єрами за 49.35 сек. А ще він посів ІІ місце у категорії бігу 80 м з бар’єрами та зі стрибків у довжину. І це лише особисті здобутки. А є ще й командні: учасники з Івано-Франківщини здобули ще й командні нагороди, пишуть Версії з посиланням на пресслужбу ІФНТУНГ.
З притаманною йому енергією Іван Ількович розповідає про змагання:
«Біг з бар’єрами — дуже травматичний вид легкої атлетики. Для категорії 80+ навіть змінили умови забігу — не 300 м, а 200. Й все рівно охочих не надто багато. Для мене світовий рекорд у цій категорії — це велика моя перемога й усієї країни. Але на цьому зупинятись не збираюсь. Планую потрапити на ветеранський чемпіонат світу. І хоча я вже маю тринадцять європейських нагород і ніяк не порахую, скільки з всеукраїнських змагань, хочу позмагатись там за перемогу, бо відчуваю у собі потенціал. І хоча я людина й так цілеспрямована, світовий рекорд на змаганнях в Дніпрі неабияк мене надихнув».
До слова, організатором змагань була відносно молода громадська організація “Ветерани легкої атлетики України”. Виборювати перемоги спортсменам довелось з-поміж 213-ти учасників, які представляли 24 області України. І хоча помітно збільшилась кількість учасників більш «молодих» вікових категорій, приїхали й аксакали спорту, яким далеко за 90 років. Попри спеку боротьба була жорсткою. За оцінкою спортсменів і суддів, змагання пройшли на високому рівні.