30 C
Ivano-Frankivsk
Четвер, 2 Липня, 2020
Головна Технології та наука Викладачі ПНУ створили мобільний додаток, що "оживляє" молекули різних речовин

Викладачі ПНУ створили мобільний додаток, що “оживляє” молекули різних речовин

31 травня—День хіміка. З кожним роком ця наука стає складнішою і не завжди легкою для вивчення в школі. Як з надрукованого зображення подивитися на молекули з різних боків?

Про це в мережі розповіла франківська журналістка Сабіна Ружицька.

Зустрічаюся із авторками новації: Лілією Мідак та Ольгою Кузишин, доцентками кафедри хімії і середовища та хімічної освіти. «Коли я побачила, які мій син Марко із задоволенням розглядає на етикетці морозива якого казкового персонажа, навівши на нього смартфон зі спеціальною програмою, то подумала, що і будь-який шкільний предмет буде цікавіше вивчати за допомогою гаджетів. Так і виник задум створення підручників із додатковою реальністю: «Органічні речовини. Атлас-довідник» та «Довідник для практичних робіт з хімії»,–розповідає пані Мідак. Щоби вивчати хімію за допомогою гаджетів, треба мати ці підручники, завантажити з платформи Google Play Market у смартфон чи планшет два безкоштовних мобільних додатки LiCo та LiCo Organic.

За словами Ольги Кузишин, якщо в когось з учнів через фінансову неспроможність батьків немає такого гаджета, то можна застосовувати один пристрій на двох. Аби використовувати додаток для практичних робіт LiCo, потрібно, аби гаджет був підключений до Інтернету. Прикметно, що у підручнику з практичних робіт немає ані тексту, ані формул, лише кілька прямокутників, в яких написані теми практичних робіт та класи. На прямокутник наводять смартфон чи планшет, за кілька секунд з’являється зображення із детальними інструкціями. Скажімо: вимити руки, одягнути рукавички та халат, взяти пробірку, зважити речовину, всипати її в пробірку, додати іншу зважену речовину, далі детальний опис реакції при з’єднання двох речовин.   Додаток LiCo Organic для вивчення теорії органічної хімії відтворює тривимірне зображення молекул і працює без підключення до Інтернету.

Щоби побачити таке зображення, слід навести гаджет на атлас- підручник, в якому на кожній сторінці— опис окремих органічних речовин, збоку зображення будови молекул. Знизу під зображеннями–різними шрифтами у квадратиках написано про фізичні та хімічні властивості тієї чи іншої речовини, різні реакції. А якщо навести на зображення молекули смартфон чи планшет, вона «оживає», навіть обертається по колу. Справа біля тривимірного зображення у гаджеті з’являються назви звичних предметів, на які схожі просторові будови молекул.   Наприклад, молекула глюкози схожа на крісло та ванну. За цими назвами діти легко запам’ятовують будову молекул, можуть намалювати її у зошитах чи на дошці.

Новацію вже рік апробували у івано-франківському математично-природничому ліцеї. Вчителі зазначають, що за кілька тижнів вивчення хімії за допомогою гаджетів, ліцеїсти стали краще розуміти та виконувати складні завдання предмет. А хімія для багатьох стала улюбленим предметом.

Підписка
Сповіщення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
- РЕКЛАМА -
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

У франківському ліцеї №10 активно триває ремонт санвузлів ВІДЕО

У франківському ліцеї №10 активно триває ремонт санвузлів ВІДЕО

0
Вперше за 40 років. В Ліцей 10 Івано-Франківської міської ради капітально відремонтували санвузли. Стан вбиралень у цьому навчальному закладі, кажуть...
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x