Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Викладачі ПНУ створили мобільний додаток, що “оживляє” молекули різних речовин

-Реклама-spot_img
spot_img
31 травня—День хіміка. З кожним роком ця наука стає складнішою і не завжди легкою для вивчення в школі. Як з надрукованого зображення подивитися на молекули з різних боків?

Про це в мережі розповіла франківська журналістка Сабіна Ружицька.

Зустрічаюся із авторками новації: Лілією Мідак та Ольгою Кузишин, доцентками кафедри хімії і середовища та хімічної освіти. «Коли я побачила, які мій син Марко із задоволенням розглядає на етикетці морозива якого казкового персонажа, навівши на нього смартфон зі спеціальною програмою, то подумала, що і будь-який шкільний предмет буде цікавіше вивчати за допомогою гаджетів. Так і виник задум створення підручників із додатковою реальністю: «Органічні речовини. Атлас-довідник» та «Довідник для практичних робіт з хімії»,–розповідає пані Мідак. Щоби вивчати хімію за допомогою гаджетів, треба мати ці підручники, завантажити з платформи Google Play Market у смартфон чи планшет два безкоштовних мобільних додатки LiCo та LiCo Organic.

Викладачі ПНУ створили мобільний додаток, що "оживляє" молекули різних речовин

За словами Ольги Кузишин, якщо в когось з учнів через фінансову неспроможність батьків немає такого гаджета, то можна застосовувати один пристрій на двох. Аби використовувати додаток для практичних робіт LiCo, потрібно, аби гаджет був підключений до Інтернету. Прикметно, що у підручнику з практичних робіт немає ані тексту, ані формул, лише кілька прямокутників, в яких написані теми практичних робіт та класи. На прямокутник наводять смартфон чи планшет, за кілька секунд з’являється зображення із детальними інструкціями. Скажімо: вимити руки, одягнути рукавички та халат, взяти пробірку, зважити речовину, всипати її в пробірку, додати іншу зважену речовину, далі детальний опис реакції при з’єднання двох речовин.   Додаток LiCo Organic для вивчення теорії органічної хімії відтворює тривимірне зображення молекул і працює без підключення до Інтернету.

- Advertisement -
Викладачі ПНУ створили мобільний додаток, що "оживляє" молекули різних речовин

Щоби побачити таке зображення, слід навести гаджет на атлас- підручник, в якому на кожній сторінці— опис окремих органічних речовин, збоку зображення будови молекул. Знизу під зображеннями–різними шрифтами у квадратиках написано про фізичні та хімічні властивості тієї чи іншої речовини, різні реакції. А якщо навести на зображення молекули смартфон чи планшет, вона «оживає», навіть обертається по колу. Справа біля тривимірного зображення у гаджеті з’являються назви звичних предметів, на які схожі просторові будови молекул.   Наприклад, молекула глюкози схожа на крісло та ванну. За цими назвами діти легко запам’ятовують будову молекул, можуть намалювати її у зошитах чи на дошці.

Новацію вже рік апробували у івано-франківському математично-природничому ліцеї. Вчителі зазначають, що за кілька тижнів вивчення хімії за допомогою гаджетів, ліцеїсти стали краще розуміти та виконувати складні завдання предмет. А хімія для багатьох стала улюбленим предметом.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні