WWF-Україна: "Ліси України" саботує захист пралісів у горах Прикарпаття
Диван на коліщатках в темній вітальні

WWF-Україна: “Ліси України” саботує захист пралісів у горах Прикарпаття

Автор: Олег Мамчур
26/11/2024 19:56
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

ДП “Ліси України” відмовило у наданні статусу пралісових пам’яток природи загальнодержавного значення та інших природоохоронних об’єктів для понад 5 тисяч гектарів найцінніших лісів Закарпатської та Івано-Франківської областей

Про це повідомляють у WWF-Україна та пише espreso.zahid.

За інформацією організації, попри наявність усіх необхідних наукових обґрунтувань та висновків, державне підприємство двічі відмовило WWF-Україна, не погоджуючи такі об’єкти як: “Квазіпраліси Кедринського лісництва”, “Квазіпраліси Тур’є-Реметівського лісництва”, “Праліси і квазіпраліси Брадульського лісництва”, “Праліси лісництва “Шипот”, “Природні ліси потоку Росішний” та інші. Окрім того, без відповіді зі сторони ДП “Ліси України” залишаються повторні клопотання на створення інших пралісових пам’яток природи та заказників загальнодержавного значення, заповідних урочищ “Бистрицьке”, “Зеленицьке”, “Зубровицьке” та “Козя”.

Зазначається, що WWF-Україна подав відповідні клопотання ще у липні 2023 року, які у жовтні 2023 року отримали схвалення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Відповідно до вимог Закону України “Про природно-заповідний фонд України” для створення заповідних об’єктів на наступному етапі необхідно отримати погодження власника і користувача природних ресурсів, яким у цьому випадку є ДП “Ліси України”.

Однак ДП “Ліси України” відмовляється погоджувати створення пралісових пам’яток природи, висновки щодо яких були погоджені лісогосподарськими підприємствами ще до змін в управлінні лісової галузі, мотивуючи це невідповідністю вимогам, кажуть в організації. 

Захист старовікових лісів – внесок у майбутнє природи

“Такі відмови є абсурдними та беззмістовними, оскільки на всі лісові ділянки, які мають статус пралісів, квазіпралісів та природних лісів, вже поширюється відповідний природоохоронний режим з повною забороною рубок всіх видів (з відповідними охоронними зонами), що передбачений чинним законодавством незалежно від створення пралісової пам’ятки природи. Пралісові ділянки Українських Карпат є важливими осередками біорізноманіття на рівні усієї Європи, а їх збереження є частиною євроінтеграційних зобов’язань України”, – коментують у WWF-Україна.

WWF-Україна закликає ДП “Ліси України” припинити блокування процесу та погодити надання пралісам належного природоохоронного статусу. Захист старовікових лісів – це внесок у майбутнє нашої природи, відповідність євроінтеграційним стандартам та прояв відповідальності перед наступними поколіннями, наголошують в організації.

Про Всесвітній фонд природи WWF-Україна

Всесвітній фонд природи WWF – одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі. Місія WWF – зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні та з 2019-го діє як національне представництво, що об’єднує представників громадськості та науковців. 

Ліси – один з ключових напрямів роботи WWF. WWF-Україна спрямовує зусилля на скорочення темпів знеліснення, покращення практик управління лісами й збереження цінних лісів. Команда втілює проєкти в широких темах: ідентифікація та збереження пралісів, протидія незаконним рубкам, сталі практики ведення лісового господарства і трансформація лісової політики України. Місія лісового напряму WWF-Україна, яку організація реалізує з партнерами по всьому світу, – побудувати світ, багатий на широкі, сталі лісові ландшафти, що приносять користь біорізноманіттю, людям і клімату.