Яблучний Спас або Свято Преображення Христового: історія, традиції та прикмети в цей день
Диван на коліщатках в темній вітальні

Яблучний Спас або Свято Преображення Христового: історія, традиції та прикмети в цей день

Автор: Світлана Якимчук
06/08/2024 11:19
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Яблучний Спас, Свято Преображення Христового або ж Спас на горі – все це назви одного й того ж свята. За біблійною легендою, в цей день Ісус Христос та його учні піднялися на гору Фавор, де Спаситель преобразився перед ними. 

Інформатор Коломия розповість про історію, традиції та прикмети Свята Преображення Христового, пише Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Під час перебування на горі Фавор, обличчя Ісуса засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло. В ту мить, Спаситель дізнався, що йому судилось загинути страшною смертю за людей, а потім воскреснути. Потім Ісус обернувся до людей, та велів їм збирати яблука, щоб Господь зміг їх освятити.

Встановлення свята

Свято Преображення Господнього почали відзначати в IV столітті. Воно було встановлене у пам’ять про цю подію, щоб підкреслити важливість духовного преображення та готовності до життя вічного. У східній християнській традиції це свято належить до дванадесятих свят.

Прикмети свята

Яблучний Спас оточують багато прикмет і традицій. Люди припускають, що в цей день літо розвертається до осені й зими. Тому і вважається, що ночі після цього свята стають дедалі холодніші. Існує навіть приказка: “Яблучний Спас – пішло літо від нас”.

Згідно з народними прикметами, яка погода буде на Яблучний спас 6 серпня, такими будуть і Покрова. Також раніше вірили, що якщо фрукти в саду виявилися гнилими або не достояли до свята, то наступний рік буде складним і важким.

На Спаса заведено давати гроші бідним людям, а напередодні свята слід приготувати багато частувань, щоб роздати їх нужденним. Ця прикмета обіцяє процвітання всієї сім’ї.

Традиції на Яблучний Спас

У цей день люди приносять до церкви плоди для освячення. Освячені фрукти символізують оновлення та благословення. Окрім освячення фруктів, до святкових традицій належать приготування страв з яблуками та медом, які символізують солодкість життя та Божу благодать.

Також вважається, що до свята Яблучного Спаса не можна їсти яблука з нового врожаю. Після освячення у церкві їх роздають рідним і близьким, що символізує щедрість і достаток.