-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як безпечно використовувати генератор

-Реклама-spot_img
spot_img

У зв’язку з тим, що є проблеми з електрикою та опаленням, громадяни шукають різні варіанти їх забезпечення. Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення – газові прилади.

Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків, розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України”.

Один із найнебезпечніших випадків може відбутися під час згорання палива, тому що утворюється чадний газ. Це впливає на гемоглобін людини і виникає отруєння. 

Симптомами отруєння чадним газом є головний біль, запаморочення та втома, утруднене дихання, задишка, сухий кашель, нудота та блювота.

Щоб уникнути поганих наслідків, потрібно користуватися електрогенераторами, які сертифіковані. Генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі. Через порушення правил експлуатації цих приладів, вже трапилося декілька летальних випадків. Вихлопні гази генератора містять отруту, яку не можна побачити чи відчути.

Встановлювати потрібно так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів. Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути. Крім того, чадний газ може потрапити до приміщення через вікно.

- РЕКЛАМА-

Убезпечити свій будинок можна, встановивши датчик чадного газу. В основі всіх сигналізацій лежить чутливий елемент, який визначає наявність монооксиду вуглецю в повітрі і подає сигнал.

“Важливо обмежити доступ дітям до генератора, адже крім отруєння може бути ураження електричним струмом”, – наголосив Богдан Левицький.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні