В Івано-Франківську під час регіонального бізнес-форуму “Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти ДСЗ: навчання українців для потреб бізнесу” обговорили виклики на ринку праці регіону та шляхи їх подолання, потреби підприємств у кваліфікованих кадрах і можливості підготовки фахівців на запит бізнесу, зокрема Івано-Франківським центром профтехосвіти Державної служби зайнятості.
Захід зібрав близько 300 учасників. Серед яких заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, директорка Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк, заступниця голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Людмила Сірко, представники бізнесу та великих роботодавців регіону, інформує своїх читачів Правда.іф з місця події.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Наразі для бізнесу Івано-Франківщини надзвичайно гостро стоїть питання кадрового голоду практично в усіх сферах життя, зокрема компетенції та їх фахової підготовки. Тому потрібні швидкі, ефективні та зрозумілі дії, які б задовільнили бізнес. З огляду на це розпочався проєкт щодо реформування Центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, щоб перетворити їх на інноваційні центри, де взаємодіють теорія і практика.
У рамках заходу представники бізнесу Прикарпаття відвідали навчально-виробничі майстерні Івано-Франківського ЦПТО та мали можливість поспілкуватись та продумати ті професії, які були б актуальними для них. Зараз діючих центрів прохесійної технічної освіти залишилось в державі 8 з 13.
Цьогоріч таких бізнес-форумів провели вже шість, розповідає Юлія Жовтяк:
“Центри служби зайнятості створені для навчання дорослого населення. У наших планах розвивати Івано-Франківський центр, збільшувати кількість ліцензованих професій, освітніх програм. Одним із найголовніших завдань – збільшувати кооперацію з іншими навчальними закладами, оскільки підготовка спеціалістів має відбуватись, а нарощувати матеріальну базу в центрах – довгий процес”.
Багато роботодавців області не тільки працюють у час війни, наповнюють державну казну, але й перепрофілювали свої виробництва, допомагаючи армії. Однак, одним з найважливіших питань, з якими стикається бізнес області – кадрове забезпечення. Відбувся дисбаланс на ринку праці у зв’язку з мобілізацією та виїздом великої кількості прикарпатців за кордон.
“Сьогодні шукаємо шляхи вирішення, щоб покращити ситуацію. Одним з таких є підвищення кваліфікації, перепідготовка спеціалістів, здобуття професії, яка є актуальною на ринку праці, залучаючи Івано-Франківський ЦПТО. В ньому є 9 ліцензованих професій, де можна в короткий термін перепрофілювати працівників”, – стверджує заступниця голови ОВА.
Найбільш затребуваними, за її словами, є робітничі професії, які потрібно популяризувати.
Форум відбувся у рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”. Його мета – розширити співпрацю підприємців з центрами профтехосвіти ДСЗ та створити передумови для відновлення ринку праці.
ФОТО Богдана Савлюка.