Як фермери Долинщини вирощують на плантації 10 видів лохини
Диван на коліщатках в темній вітальні

Як фермери Долинщини вирощують на плантації 10 видів лохини

Автор: Світлана Якимчук
12/09/2023 12:13
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Останні роки на ринках у продажі стала популярною така ягода, як лохина. Ось уже понад 12 років її вирощують і в Оболоні, що поблизу Долини.

Про це повідомляє “Галицький кореспондент”, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Фермери Долинщини ще 5 років тому об’єднали свої зусилля, силу та техніку і утворили сільськогосподарський кооператив “Оболоня”, який і засадив плантацію промисловою ягодою. На цей час загальна площа, на якій вирощують лохину, становить 30 гектарів.

На плантації фермери вирощують 10 видів лохини. Є ранні, середні та пізньостиглі сорти. Різновид сортів дозволяє збирати урожай лохини від липня до жовтня.

“На цей час триває збір пізнього сорту, – каже співзасновник СГ “Оболоня” Віктор Дитинко. – Збір проходить виключно вручну, тому що лохину треба збирати вибірково, лише достиглу. У долоню беруть частину грона і зривають тільки ту ягоду, яка легенько відривається. Решту ягід треба залишати, щоб дозрівали. З одного куща можна отримати 3-4 кг ягід, відповідно з 1 га до 10-15 тонн.”

Віктор Олександрович розповів, що як і будь-якому овочу чи фрукту лохині також потрібна вода. Тому на плантації є крапельний полив. Велику роль у якості урожаю відіграють погодні умови, правильна посадка саджанців і правильний догляд агрономів.

Фермер зазначив, що минулі роки господарство експортувало свою лохину за кордон. З початком повномасштабної війни багато чого змінилося і збут лохини нині проходить лише в межах України. Каже, що не всі споживачі можуть дозволити собі купити дорогу ягоду. Але незважаючи ні на що, запевняє, що вирощувати лохину вигідно і перспективно, адже кущ живе і дає плід понад 50 років.