Узяти тварину з притулку – точно краще, ніж купувати. А якщо подарувати дім хвостатому, від якого всі відмовляються, список добрих справ буде поповнений надовго.
Адже у притулках немало тварин без лапок чи сліпих – та любити вони від цього вміють не гірше, пише Репортер.
Орієнтуватися допомагають вуса
Франківка Софія Петришак працює ветеринарною лікаркою у клініці «Олвет». Пригадує день, коли привезли травмовану кицю. Її прооперували, але одну лапку врятувати не вдалося.
Вона була деякий час під наглядом, ми спостерігали за нею, годували. Потім віддали волонтерам і десь рік я за нею спостерігала – тварина припала до душі, – каже Софія Петришак. – Волонтери з притулку «Рудий пес» казали, що вона і далі шукає дім – не всі люди готові взяти тварину без одної кінцівки. Перед Різдвом я розповіла про це чоловікові. А ввечері він мені зателефонував і сказав купити котячий туалет і наповнювач. Вдома я вже зустріла нашу Совулю.
Так киця Сова мешкає у Софії Петришак уже шість років. Незважаючи на те, що не має лапки, кішка активна, лазить по деревах, бігає.
Тварина пристосовується до будь-чого, – говорить жінка. – Сова бігає, як торпеда: однієї задньої кінцівки немає, зате інша стала міцна, м’язиста. Але вона ні в чому не гірша від інших котів: бігає, полює, ловить мишей. Єдине – не подружилася з нашими собаками, тому гуляють по черзі.
Софія Петришак каже: не варто боятися брати тварину без лапи чи ока. Просто треба звертати увагу, якщо є якісь нюанси зі здоров’ям, у разі чого – одразу звертатися до ветеринара.
Надія Ґрейс розповідає – вони з хлопцем вирішили взяти тварину, в якої мало шансів знайти дім. Так два роки тому у них з’явилася кішка, яку назвали Туман.
Кицю знайшла жінка десь в районі «Епіцентру». У кошеняти було запалення очей – це був або герпес-вірус або через фізичний удар, – розповідає Надія. – Кошеня потрапило до волонтерів, у клініці сказали, що очі потрібно видаляти, бо запалення може дійти до мозку.
Тепер Туман не бачить, але поведінка тварини практично така ж, як в інших котів, каже власниця. Єдине, киці важче застрибнути з підлоги на верхню полицю. То вона спочатку залазить на стілець, а потім застрибує на полицю.
У просторі кіт не обмежений, у нього дуже гострий нюх, – говорить дівчина. – Котячі вуса допомагають відчувати та орієнтуватися. Миска з кормом у нас на кухні, туалет у ванні, квартира доволі простора, кішка ніколи не плутається. А ще – обожнює гратись серветками. Коли я кидаю серветку, кішка відчуває цей рух повітря і біжить у тому напрямку, куди вона летить, і ловить.
Пара любить подорожувати, тож з ними це робить і Туман. Їдуть переважно поїздом у купе, кішка дуже любить обнюхувати нові місця.
Також Надія прониклася долею хвостатих і тепер сама прилаштовує знайдених безпритульних кошенят.