Франківець Володимир Рожнов вже понад 25 років займається керамікою. Зараз він викладає у своїй школі кераміки та передає свої знання дітям, пише Суспільне Карпати.
Володимир навчався на факультеті іноземних мов, але вирішив прсвятити себе все ж кераміці, пише Суспільне.
Для мене кераміка – це цілий світ. Воно не звучить ніби так пафосно, бо коли ліплю, то з’являється величезна кількість образів, і вони відображаються в якійсь віртуальній частині у нашому світі, – каже кераміст.
Створювати свої вироби чоловік починає зі звичайної кульки глини. Для роботи він використовує п’ять її видів.
Я коли простукую глину, то слухаю, наскільки вона однорідна зараз є, наскільки вона розм’якла. Якщо я чую, що вона приймає всюди однаково удар, тоді вона, по суті, готова, – зазначає Володимир Рожнов.
У глині кераміст робить отвір та створює потрібну форму для виробу. Посуд, до прикаду, Володимир Рожнов не робить ідеальним. Усім посудом, який виготовляє, можна користуватися у побуті.
Потім майстер декорує виріб. Опісля – сушить та випалює. Засушений посуд кераміст покриває олією та воском, щоб закрити пори глини. Потім розфарбовує посудину.
Одна із найбільших робіт – “Країна чудес”. Казкове місто Володимир створив з дружиною та дочкою. Над нею родина працювала півтора року. При створенні цієї роботи надихалися історією про Алісу.
Я б хотів через цю роботу донести, що в нас є внутрішній світ, і він має бути якоюсь мірою реалізований, висвітлений, – зауважив кераміст.
У 2017-му році Володимир Рожнов відкрив школу кераміки. Ліплення з глини є також частиною реабілітації для учасників бойових дій.